Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/12/2021 - 07:05

Wyprzedane kolekcje i problemy z dostawami. Prognozy na przyszły sezon rowerowy

Poprzedni rok był dla sądeckiego producenta rowerów bardzo owocny, bo mimo problemów z dostawami udało im się wyprzedać całą kolekcję na 2021 rok. Przygotowania do przyszłego sezonu już pokazują, że w następnym roku nie będzie łatwiej.

- Sytuację, w której znajdują się teraz przedsiębiorstwa takie jak nasze można śmiało nazwać dramatem. Łańcuch dostaw jest całkowicie zaburzony – mówi pan Antonii, kierownik produkcji w firmie Skilledbike i dodaje, że wciąż nie dotarły do nich niektóre komponenty zamówione w poprzednim sezonie.

Firma Skilledbike to producent rowerów własnej marki, który zaopatruje rynek w Polsce oraz we Włoszech. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Brzeznej (gmina Podegrodzie) wysyła swoje produkty również do kilku innych krajów Unii Europejskiej. Zima to dla producenta czas przygotowania do kolejnego sezonu rowerowego, a ten wcale nie maluje się w pozytywnych barwach.

- Przyszły sezon to jedna wielka niewiadoma. Drożeje transport i przewóz kontenerów, praktycznie z dnia na dzień pojawiają się nowe stawki. Drastycznie rosnące ceny przełożą się na ceny naszych produktów – mówi kierownik produkcji.

Sezon 2021 firma określa jednak jako „bardzo dobry”. – Wyprzedaliśmy całą kolekcję. Moglibyśmy sprzedać jeszcze więcej rowerów, gdyby było więcej części i gdyby dotarły one do nas w odpowiednim czasie – dodaje pan Antonii. – Przewidujemy, że w przyszłym sezonie będzie podobnie.

Klienci sądeckiego producenta rowerów już rezerwują produkty z przyszłorocznej kolekcji. Nie przerażają ich wzrosty cen ani fakt, że na niektóre modele będą musieli trochę poczekać. Mieszkańcy Europy w czasie pandemii zrezygnowali z transportu zbiorowego i zaczęli dojeżdżać do pracy na rowerach. – W tym momencie popyt przerasta podaż – kwituje pan Antonii. – Niestety, inni globalni producenci z różnych krajów mają dokładnie takie same problemy jak my. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Facebook: Skilledbike)Dziękujemy za przesłanie błędu