Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/01/2020 - 13:15

Wykonawca wybrany. Remont basenu nad Łubinką ma kosztować 6 milionów!

Znana sądecka firma będzie przebudowywała zdewastowany basen nad Łubinką w Nowym Sączu. Na to zadanie w budżecie miasta jest zarezerwowane 6 mln złotych.

Władze miasta chcą podpisać jak najszybciej umowę z wyłonionym wykonawcą, bo czas nagli, ale… Trzeba jeszcze poczekać na to, czy pozostali uczestnicy biorący udział w przetargu, czyli trzy firmy nie będą się odwoływały, albo wnosiły uwag do przeprowadzenia samej procedury. Do przetargu ogłoszonego przez władze miasta przystąpiły cztery firmy. Dwie zostały odrzucone.

Czytaj takżeCztery oferty na remont basenu nad Łubinką. Jedna nie przekracza budżetu

Komisja rozpatrzyła, zatem oferty dwóch firm. Jednej z Nowego Sącza, która zaoferowała, że zrealizuje to zadanie za prawie 6 mln złotych, czyli tyle, ile zostało zagwarantowane w tegorocznym budżecie miasta. Druga firma z Katowic zaoferowała za przebudowę basenu i modernizację przyległego terenu ponad 11 mln złotych.

Komisja konkursowa, po przeanalizowaniu obu ofert wybrała tą przedstawioną przez znaną sądecką firmę, która na swoim koncie może zapisać wiele zrealizowanych inwestycji, nie tylko w Nowym Sączu. Komisja uznała, że oferta złożona przez tego wykonawcę jest najkorzystniejsza.

Firma ta w ubiegłym roku zakończyła budowę nowoczesnego dworca MPK w Nowym Sączu, a obecnie stawia nowe obiekty w Parku Strzeleckim. Harmonogram prac będzie bardzo napięty. Inwestycja przy ul. Zdrojowej ma być zrealizowana do 15 lipca.

Według specyfikacji przetargowej modernizacja kompleksu rekreacyjnego nad Łubinką ma obejmować: „przebudowę istniejącego basenu otwartego wraz z budową zespołu letnich basenów otwartych z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw wraz z budową niezbędnych urządzeń i instalacji wewnętrznych obsługujących basen”.

Nowa niecka basenu ma mieć wymiary 25 na 12,5 m i mieć strefę rekreacyjną połączoną z basenem dla dzieci.

[email protected], fot. IM.,  wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu