Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
30/08/2018 - 14:05

Wybrali nowego prezesa krynickiego uzdrowiska. Radnego PiS zastąpi... radny PiS

Już wiadomo kto po odejściu Grzegorza Biedronia, radnego PiS sejmiku wojewódzkiego, pokieruje krynickim uzdrowiskiem. Spośród kandydatów, którzy ubiegali się o fotel prezesa wybrano Wiesława Pióro, menadżera w firmie Wiśniowski i radnego powiatu nowosądeckiego. Też z Prawa i Sprawiedliwości.

- Tak to prawda - potwierdza informację szef rady nadzorczej uzdrowiska Michał Kaszyński i dodaje, że decyzja zapadła jednogłośnie.

Czytaj też Co się stało? Biedroń rzuca posadę prezesa krynickiego uzdrowiska

Zarząd spółki obradował trzy godziny. Każdy z kandydatów miał pół godziny na to, żeby przedstawić swoją wizję zarządzania uzdrowiskiem. Ostatecznie firma postawiła na Wiesława Pióro, który jest menadżerem od wielu lat związanym z firmą Wiśniowski i radnym PiS powiatu nowosądeckiego. Na razie nie wiadomo, czy Pióro będzie miał zastępcę.

Czytaj też No i poszła w ruch karuzela stanowisk. Krynickie uzdrowisko bez prezesa

Przypomnijmy, że dotychczasowy prezes uzdrowiska zrezygnował z kierowania spółką po tym, jak Jarosław Kaczyński zakręcił kurek z pieniędzmi działaczom PiS, którzy mają intratne posady w spółkach skarbu państwa. Kazał im wybierać. Albo kasa, albo polityka. Prezes krynickiej spółki uzdrowiskowej wybrał  politykę. juz wiadomo, że ponownie będzie się ubiegał o mandat  radnego sejmiku.

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)