Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
30/10/2023 - 13:40

Wszyscy za tym szaleją. Wybudowali już trzy, teraz będzie czwarta [ZDJĘCIA]

To już prawdziwy wysyp wież widokowych w naszym regionie, które jak magnes przyciągają turystów. Jedna nowa konstrukcja stanęła na Mogielicy, potem druga, na Skiełku w Beskidzie Wyspowym, zaraz potem trzecia, na szczycie Hajdówki, w Jordanowie położonym u południowych podnóży Beskidu Makowskiego. Teraz buduje się czwarta, na górze Kamionna.

Działają jak  magnesem na turystów

To dlatego jak grzyby po deszczu w Beskidzie Sądeckim i Wyspowym wyrastają wieże widokowe.

Jedna nowa konstrukcja stanęła na Mogielicy, druga, na  Skiełku w Beskidzie Wyspowym, zaraz potem trzecia, na szczycie Hajdówki w Jordanowie położonym u południowych podnóży Beskidu Makowskiego.

Czytaj też Pat w sprawie budowy nowej drogi do Brzeska. Czy nowi posłowie z PO opowiedzą się za specustawą?  

Buduje się czwarta

Niebawem będzie gotowa  i czwarta na górze Kamionna. Jej budowa ruszyła wiosną roku. Teraz zostały już tylko prace końcowe. Wszytko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Wieża widokowa na górze Kamionna ma dwadzieścia dziewięć metrów wysokości. Jej konstrukcja jest zwieńczona tarasem o powierzchni sześćdziesięciu czterech metrów kwadratowych.

Czytaj też Biurowiec czy apartamentowiec. W co się zamienia wieżowiec przy ulicy Zielonej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA][WIZUALIZACJE] 

Robią to do spółki

Na inwestycję  złożyły się cztery samorządy. Gmina Limanowa i Laskowa oraz Trzciana i Żegocina, gminy położone w powiecie  bocheńskim.

Ponieważ  szczyt góry, na  którym stanie konstrukcja leży na terenie gminy Limanowa, dlatego tamtejszy samorząd pilotuje przedsięwzięcie. Do inwestycji, która   w sumie kosztuje 1,6 miliona złotych,  dołożył się też wojewódzki samorząd. W  sumie każdy wyłożył po 320 tysięcy złotych.

Czytaj też Tak się buduje nowy kościół w Nowym Sączu. To ma być monumentalna świątynia [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJA]

Czytaj też Co to za betonowe łuki? Wielka budowla pnie się u nas do góry w centrum miasta [ZDJĘCIA]  

Kamionna, zwana dawniej Makowicą, Jeziernikiem lub Patrią mierzy ponad  osiemset metrów wysokości.  Jej stoki znajdują się w obrębie miejscowości Żegocina, Rozdziele, Laskowa, Młynne, Makowica i Kamionna. Od zachodu sąsiaduje z Pasierbiecką Górą od wschodu jej stoki opadają do Przełęczy Widoma. ([email protected]) fot. UG LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu