Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
03/09/2013 - 13:17

Wspólnymi siłami budują kompleks sportowy w Dąbrówce

Mieszkańcy wspólnymi siłami budują kompleks sportowy na osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu. Budowa oparta jest głównie o pracę społeczną członków Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, Zarządu Osiedla Dąbrówka, mieszkańców i życzliwych sponsorów.
Od trzech lat na terenie osiedla Dąbrówka aktywnie działa Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka.
- Podjęliśmy się reaktywacji stowarzyszenia, które bardzo aktywnie działało na terenie naszej parafii w latach 80 i 90 dwudziestego wieku. Stowarzyszenie utworzyli członkowie, którzy w przeszłości działali w tym stowarzyszeniu oraz osoby, które chcą te tradycje kontynuować - mówi Michał Kądziołka, przewodniczący osiedla Dąbrówka. - Zauważyliśmy, że na naszym Osiedlu brakuje bazy sportowej z prawdziwego zdarzenia. Dlatego pojawił się pomysł budowy kompleksu sportowo rekreacyjnego - dodaje.  
Pomysł został wsparty przez członów spółki leśnej, która to przekazała 2,5 hektarową działkę w okolicach wiaduktu kolejowego przy ulicy Węgierskiej. Wykonawcami projektu są Parafia św. Rocha Dąbrówce, TKKF Dąbrówka i Zarząd Osiedla Dąbrówka.
- Plan budowy kompleksu sportowego to bardzo ambitne przedsięwzięcie dlatego prace zostały podzielone na etapy. Na początku zostanie utworzone boisko do piłki nożnej oraz boiska do siatkówki. W dalszej kolejności powstanie kort tenisowy, alejka zasłużonych, oraz inne miejsca rekreacyjne – opowiada Kądziołka.
Członkowie stowarzyszenia chcą również uczcić pamięć urodzonego 3 marca 1887 roku w Dąbrówce, a zmarłego w 16 sierpnia 1965 r. w Londynie Generała Józefa Gizy.
Budowa kompleksu oparta jest głównie o pracę społeczną członków Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, Zarządu Osiedla Dąbrówka, mieszkańców i życzliwych sponsorów.

(MG)
Fot. TKKF Dąbrówka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu