Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/04/2020 - 20:15

Wraca handel na łąckie targowiska. Już wiadomo, kiedy można zrobić zakupy

Niby są sklepy i wielkie markety, w których można wszystko kupić, ale nie ma to jak na rynku, gdzie zawsze są świeże produkty od miejscowych producentów i trochę się można potargować. Przez epidemię koronawirusa, najpierw zostały zamknięte na cztery spusty, teraz wreszcie wróciły do życia. Również targowiska w Łącku znowu są czynne.

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nasze targowiska na powrót zostały otwarte w ubiegłym tygodniu – mówi wójt Łącka Jan Dziedzina. – Oczywiście, z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa. Sprzedający muszą mieć maseczki, rękawiczki, no i muszą zachować od siebie i kupujących stosowną odległość.

Czytaj też Kiedy otworzą sądeckie galerie handlowe? Może być szybciej, niż się wydawało 

Zakupy można zrobić codziennie, na rynku usytuowanym w centrum Łącka, wzdłuż potoku „Czarna Woda”. - Mówimy po naszemu „mój rynek” – dodaje wójt. Są tam produkty spożywcze, szczególnie warzywa, w lecie są grzyby, jagody, a teraz jest sezon na sadzonki i rozsady, także rośliny do ogrodu.

Na rynku handlują lokalni producenci, nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z sąsiednich gmin. Chętnych nie brakuje, bo kupuje się „u swojaka”. Wszystko jest świeże,  często z pierwszej ręki, no i jest taniej niż w sklepach.

Czytaj też Zostały tylko gołe półki. Nie uwierzycie, czego nie można kupić w Nowym Sączu 

Łącko ma też inne, duże targowisko, zlokalizowane nieopodal wylotowej drogi. Wystarczy skręcić koło Biedronki i przejechać czterysta metrów. Kiedyś kwitł tam handel zwierzyną, można było kupić krowy i świnie, ale czasy się zmieniły i żywiec stał się na targowisku towarem deficytowym. Co teraz można kupić? Da się to sprawdzić dziś. Rynek jest czynny co dwa tygodnie, w handlowe środy.   

[email protected] fot. pixabyDziękujemy za przesłanie błędu