Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
10/02/2012 - 07:11

Wójt Stawiarski na łyżwach przeciął wstęgę na lodowisku

Pokazy jazdy figurowej w wykonaniu Doroty Pieńkoś, dwukrotnej mistrzyni Polski juniorów, mecze hokeja zawodników KTH Krynica i pokaz laserów – to atrakcje towarzyszące otwarciu lodowiska w Chełmcu.

Prawie dwugodzinną imprezę prowadzili Katarzyna Zygmunt, sędzia hokeja na lodzie i Dariusz Ryś, reporter radia Eska. Zaczęło się od przywitania licznie przybyłych gości. Byli parlamentarzyści, samorządowcy i mieszkańcy gminy Chełmiec. Następnie obiekt pobłogosławił i poświęcił ks. Stanisław Michalik, dziekan parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Po nim na taflę lodowiska pewnie wjechał na łyżwach wójt gminy Bernard Stawiarski.

- Bardzo się cieszę, że w końcu mogliśmy otworzyć ten obiekt. Planowaliśmy zrobić to wcześniej, ale się nie udało – mówił do zgromadzonych Bernard Stawiarski. – Mam nadzieję, że lodowisko będzie służyć nie tylko najmłodszym, ale też tym starszym. Na ślizgawkę zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców gminy Chełmiec, ale i Nowego Sącza i ościennych gmin – dodał, po czym odjechał, by przeciąć symboliczną wstęgę.

Stawiarski odebrał od zgromadzonych gratulacje. Zebrani nie kryli podziwu dla lodowiska, które na wiosnę zamieni się w rolkowisko. By podnieść rangę wydarzenia po oficjalnych przemówieniach na lód wjechała Dorota Pieńkoś, dwukrotna mistrzyni Polski juniorów w jeździe figurowej. Łyżwiarka zachwyciła gości pokazem swoich możliwości. Później do Pieńkoś dołączyły jej podopieczne i całą grupą zatańczyły „Jezioro łabędzie”. Następnie adrenalinę widzom podnieśli młodzi hokeiści z KTH Krynica, którzy rozegrali mecz. Katarzyna Zygmunt cierpliwie objaśniała zasady tej gry. Po półgodzinnej grze na lód ponownie wjechała Dorota Pieńkoś ze swoimi podopiecznymi, czarując piruetami i skokami. Imprezę zakończył pokaz laserów, a po nim na lód wkroczyli mieszkańcy Chełmca.

Przypomnijmy, że lodowisko – rolkowisko kosztowało przeszło 2 mln zł, a kwota ta pochodziła w całości z budżetu gminy. Obiekt wykonała firma Hefal Sernice z Wodzisławia Śląskiego. Bernard Stawiarski zapowiadał jego otwarcie na Mikołajki, potem na święta Bożego Narodzenia, a następnie na nowy rok. Gmina czekała na pozwolenie na użytkowanie obiektu, które Janusz Golec, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Sączu wydał 1 lutego. Czytaj: Chełmiec: Nadzór zalegalizował lodowisko. Dzisiaj otwarcie?.

Udało się, więc ślizgawkę udostępnić przed feriami, które w Małopolsce zaczynają się w poniedziałek. Lodowisko mieści się w sąsiedztwie Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Chełmu i otwarta jest codziennie od godz. 10 do 21. Za 45 min. jazdy dzieci, młodzież szkolna, studenci i emerycie płacą 3 zł, pozostali zaś 5 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 5 zł. Lodowisko od pierwszych dni cieszy się sporym zainteresowaniem amatorów jazdy na lodzie. Zobacz także: Chełmiec: Ślizgawka Stawiarskiego. Frajda dla małych i dużych.

(ALF)

Fot. ALFDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)