Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
29/02/2024 - 11:00

Wojkowa: nawałnica zniszczyła drogę gminną, teraz ją naprawiają. Budują też sieć sanitarną

Modernizacja i remont drogi gminnej, uszkodzonej przez nawałnicę w 2021 roku oraz budowa sieci sanitarnej to dwa ważne przedsięwzięcia, które po przerwie zimowej kontynuowane są w Wojkowej.

W sierpniu 2021 roku nad Wojkową przeszła gwałtowna burza z silnym wiatrem i obfitym deszczem, która spowodowała wylanie potoku. Rwąca woda zniszczyła przepusty i gospodarstwa domowe. W kilku miejscach podmyła drogę gminną, dlatego infrastruktura wymagała modernizacji. 

Prace wykonuje sp. Zapopradzie z Muszyny, a budżet to 2, 1 mln. zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z programu Polski Ład. Opracowano projekty przebudowy przepustów w ciągu drogi gminnej.

Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Zakres robót przewiduje m.in.: uzupełnienie i wzmocnienie podbudowy, wykonanie nawierzchni, odtworzenie i modernizację przepustów i mostów, wykonanie odwodnienia, utwardzenie poboczy, zabezpieczenie korpusu drogi, montaż barier, poprawę oznakowania. 

W miejscowości kontynuowana jest również budowa sieci sanitarnej, przerwana na okres zimowy. Do tej pory wykonano ponad 3, 5 km sieci. Przetarg wygrała i zadanie wykonuje również firma Zapopradzie. 

Budżet przeznaczony na tę inwestycję, która otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład i PROW na lata 2014-2020, wynosi niemal 14 mln zł.   (MK) fot. archiwum PSP Nowy Sącz, UMiGUMuszynaDziękujemy za przesłanie błędu