Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
04/10/2019 - 14:25

Woda w Muszynie z bakteriami E.coli. Do kogo należy to ujęcie?

Po tym jak Sanepid poinformował o skażonym bakteriami E-coli ujęciu wody zaopatrującym Szkołę Podstawową nr 2 w Muszynie, nie podając, kto za ujęcie odpowiada, komunikat w tej sprawie wydało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej uzdrowiska. O co chodzi?

To była rutynowa, przeprowadzona przez Sanepid kontrola, ale jej wyniki okazały się niepokojące. Pobrana próbka z ujęcia wody zaopatrującego Szkołę Podstawową nr 2 w Muszynie wykazało, że nie nadaje się do picia. Co w niej pływa?

Czytaj też I znowu to świństwo znaleźli w wodzie. Kolejna sieć z bakteriami E.coli

- Wyniki badań wykazały obecność bakterii z grupy coli– poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu.

Ujęcie, z którego korzysta  blisko 500 osób musi być poddane zabiegom higieniczno-sanitarnym.

Kto jest jego właścicielem? Takich informacji w rutynowych komunikatach Sanepid  nie podaje.  To dlatego oświadczenie w tej sprawie przesłało do redakcji „Sądeczanina” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie. Spółka   zaznacza, że skażone  ujęcie wody do niej nie należy.

- Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu podał informację o skażeniu bakteriami z grupy coli wody w wodociągu lokalnym w dzielnicy „Folwark” zarządzanym przez prywatną Spółkę Wodociągową w Muszynie ul. Kościuszki 106, z którego zaopatrywana jest m. in. Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie – czytamy w oświadczeniu.

-Wodociąg publiczny na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna zarządzany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie podlega ciągłej kontroli, która potwierdza czystość wody i spełnianie wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Woda z wodociągu publicznego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna jest zdatna do spożycia przez ludzi - brzmi komunikat.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot.ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu