Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 lutego. Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
21/07/2018 - 09:40

Włożyli w tory między Muszyną a Tarnowem 65 milionów złotych!

To potężna inwestycja, za grube miliony. Wymiana torów, rozjazdów, przebudowa wiaduktów peronów, i przejazdów kolejowo-drogowych… dobiega końca wielki generalny remont, na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna.

Na tę inwestycję kolej wydała 60 milionów złotych. To, czy te pieniądze zostały dobrze wydatkowane już przekonają się pasażerowie na przystankach w Ptaszkowej i Mszalnicy oraz w Grybowie, gdzie można korzystać ze zmodernizowanych peronów. Są też nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Jest też lepsze oświetlenie oraz oznakowanie.

Czytaj też Nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko o krok bliżej. Optymizm wymieszany z katastrofą

Z kolei między Grybowem a Kamionką Wielką kończą się prace, między innymi przy sieci trakcyjnej na odcinku Ptaszkowa - Kamionka Wielka. Z końcem lipca pociągi mają pojechać nowym torem. Przywrócona będzie jazda dwutorowa, bo podczas prac przejazd zapewniał tylko jeden tor.

Piotr Hamarnik z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych wylicza kolejne etapy inwestycji.

Odnowione i zmodernizowane i zostały też  wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej, co ma poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego, w bezpośrednim sąsiedztwie torów. Jedną z większych inwestycji był remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. Licząca sześć przęseł przeprawa o długości 137 m została odnowiona, wzmocniona i zabezpieczona przed korozją. W sumie prace objęły 31 obiektów inżynieryjnych.

Modernizacja trasy objęła też wymianę torów na odcinku niemal 20 km i odnowienie nawierzchni na 22 przejazdach kolejowo – drogowych. Jest też  nową sieć trakcyjna i nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Czytaj też Grybów: Tego mostu kolejowego niedługo już nie poznasz

Generalny remont odcinka na linii kolejowej na trasie z Tarnowa do Muszyny rozpoczęła się w połowie 2017 r. Wartość prac to 65 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów - Muszyna.

[email protected] fot. PKP PLK

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018

Miesięcznik Sądeczanin luty 2019 roku