Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
31/07/2020 - 13:25

Wirus w dużej sądeckiej firmie mięsnej. Zakażonych kilkudziesięciu pracowników

Epidemia, z którą od kilku tygodni zmaga się nasz region, ma katastrofalne skutki dla biznesu. Zaczęło się od wesel w Nawojowej, Podegrodziu i Nowym Sączu, a teraz służby sanitarne wykryły wirusa u ponad siedemdziesięciu pracowników dużej sądeckiej firmy z branży mięsnej.

Czytaj też Wirus w sądeckiej Biedronce. Pracownicy w panice. Klientom nie powiedzieli?

 O tym, że koronawirus przypuścił atak na dużą,  sądecką firmę z branży mięsnej, napisał portal money.pl. W przedsiębiorstwie zachorowało 75  pracowników. Serwis przytacza wypowiedź kierownictwa firmy.

Czytaj też Ale koszmar! Zamiast podróży poślubnej kwarantanna i policja na weselu 

- Osoby te są już objęte opieką medyczną. Podjęliśmy decyzję o prewencyjnym wysłaniu grupy pracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi, na 14-dniową kwarantannę celem obserwacji stanu zdrowia, monitorowania wystąpienia ewentualnych objawów i zastopowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia.

W sumie kwarantanną objęto aż 394 osób. Wedle zapewnień przedsiębiorstwa w zakładzie prowadzona jest akcja informacyjna dla pracowników. Wprowadzono także między innymi  obowiązkowe pomiary temperatury na wejściu i zakaz odwiedzin dla osób z zewnątrz. 

Czytaj też Przyszli do kościoła z koronawirusem. Sanepid szuka uczestników mszy

Jak wynika z informacji małopolskiego Sanepidu, służby są przekonane, że to ognisko wirusa jest już zamknięte.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu