Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
17/10/2018 - 11:00

Wielogłowy: nareszcie będzie bezpiecznie!

Dobiega końca budowa chodnika i kanalizacji deszczowej przy drodze powiatowej w Wielogłowach. O tę inwestycję zabiegała radna Maria Szarota.

- To bardzo niebezpieczny odcinek drogi – mówi Maria Szarota. – Ruch jest wzmożony, a dzieci muszą chodzić wąskim poboczem do szkoły. Teraz się to zmienia. Wybudowano już większy fragment chodnika, po którym można się już bezpiecznie przemieszczać. Bardzo dziękuję staroście za podjęcie decyzji o realizacji tej inwestycji. Prawie pół kilometra chodnika znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.

Wartość robót to blisko 550 tysięcy złotych.

- Chodnik będzie miał dwa metry szerokości – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Na całym odcinku czyli 490 metrach zostanie też zrobiona kanalizacja deszczowa. Jezdnia od strony chodnika będzie poszerzona. Przebudujemy również istniejące zjazdy, skrzyżowanie z drogą gminną wraz z przepustem pod skrzyżowaniem.

To jedna z wielu inwestycji w bezpieczeństwo, którą władze Powiatu zrealizowały w ostatnich czterech latach. Cieszę się, że współpraca z radnymi układa się tak dobrze i dbają oni o bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję Pani Marii Szarocie za wielką aktywność i zaangażowanie w pracy na rzecz mieszkańców gminy Chełmiec.

Prace mają się zakończyć za kilkanaście dni.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020