Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/07/2019 - 08:00

Wielki plac budowy na sądeckim osiedlu Helena. Co się kryje za blaszanym płotem

Każdy plac budowy w Nowym Sączu budzi żywe zainteresowanie mieszkańców. Nowa inwestycja wynurza się z ziemi na osiedlu Helena w pobliżu Biedronki. Ludzie z ciekawością zaglądają za blaszany płot i zastanawiają się, co tam będzie.

Wysoki blaszany płot i robotnicy, którzy uwijają się na budowie na ulicy Krakowskiej nieopodal Biedronki na osiedlu Helena. Co stawiają, nie wiadomo. A mieszkańcy Nowego Sącza są ciekawi każdej nowej inwestycji, bo to dowodzi, że coś się w miejskiej gospodarce dzieje.  

Czytaj też Rządzi gminą, gdzie bogactwo leje się strumieniem [WIDEO] 

Z tablicy informacyjnej wynika, że inwestycję realizuje firma Erbet. O to, co budują, pytamy prezesa Tomasza Ćwikowskiego.

- Mogę powiedzieć tyle, że to ma być pawilon handlowy o powierzchni ponad tysiąc metrów kwadratowych. Budujemy go dla jednego z sądeckich przedsiębiorców.

O co chodzi? Strach padł na sądeckich przedsiębiorców, a pracownicy się cieszą

Kiedy obiekt zostanie oddany do użytku, tego Ćwikowski nie wie, ponieważ – jak zdradza - jego firma dostała zamówienie na wybudowanie stanu surowego.

- Na razie inwestor się zastanawia. Wszystko ma być zrobione pod konkretnego najemcę obiektu. Nie mamy jeszcze projektu na wykończenie, a co za tym idzie, nie ma terminu zakończenia budowy.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot T.KDziękujemy za przesłanie błędu