Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
03/08/2023 - 13:25

Wielka inwestycja pod Sączem. Co budują na trzech hektarach [ZDJĘCIA]

Jest już nowoczesna, pełnowymiarowa hala ze strzelnicą, teraz ruszyła budowa kompleksu sportowego w Marcinkowicach. To spełnienie marzeń także mieszkańców Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia. Miasto postawiło na budowę piłkarskiego stadionu, ale bieżni czy miejsc do lekkiej atletyki nie ma i jak na razie nie będzie. Wszyscy czekają na zakończenie realizowanej przez powiatowy samorząd gigantycznej inwestycji.

Mają już nową halę, ale to jeszcze nie koniec

Jest nowoczesna i pełnowymiarowa, z zapleczem sportowym i strzelnicą. Można w niej   rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej, koszykowej, nożnej, zaplanować rozgrywki w unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Nowo wybudowanej hali sportowej mieszkańcy Nowego Sącza mogą Marcinkowicom tylko pozazdrościć.  

Ale to nie koniec  gigantycznej inwestycji realizowanej przez powiatowy samorząd. Teraz obok hali powstaje wielkie sportowe centrum na trzech hektarach. Na budowie praca wre. Wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewnia starosta Marek Kwiatkowski.

Czytaj też I znowu będzie zakupowy szał. Fani ogrodnictwa już szykują się na targi AGRO Nawojowa

Przeszkolone boisko do squasha i basem z podgrzewaną wodą

- Na miejscu powstanie pełnowymiarowy basen z podgrzewaną wodą,  boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal, boisko do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem oraz przeszkolone boisko do squasha– dodaje Kwiatkowski.

Obok będą  parkingi, a także plenerowa siłownia, do tego mała architektura, trybuny i schody zewnętrzne.

- To nasza kolejna inwestycja mająca na celu stworzenie świetnych warunków do rozwoju nie tylko uczniom Zespołu Szkół w Marcinkowicach, ale też przygotowana z myślą o mieszkańcach powiatu nowosądeckiego – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Czytaj też Co z tą wielką sądecką kolejową inwestycją. Podpisali kontrakt wart 780 milionów i zapadła cisza  

Czytaj też Zbudują pod Nowym Sączem tanie mieszkania na wynajem. Domki w szeregowcach idą jak woda [WIZUALIZACJA 

Inwestycji, która ma się zakończyć  jeszcze w tym roku, to blisko 12 milionów złotych.([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Tak się buduje centrum sportu w Marcinowicach
Jest już hala, obok będą boiska, basen i bieżnia


Dziękujemy za przesłanie błędu