Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
09/12/2022 - 11:00

Więcej pociągów z Krakowa. Inter City już od niedzieli zmienia rozkład jazdy dla Małopolski

Więcej pociągów z Krakowa, dodatkowe połączenia do Warszawy, możliwość podróży do Wilna, takie zmiany dla województwa małopolskiego szykują się w nowym, rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać już w tę niedzielę 11 grudnia.

Sądeczanie narzekają. Za mało pociągów z Krakowa do Warszawy

-  Zdarza się, że jadę na stojąco w korytarzu, albo w pomieszczeniu na rowery – mówi Aleksander z Nowego Sącza, który teraz mieszka w Warszawie i w weekendy jeździ  do Krakowa, gdzie  na AGH robi drugie studia magisterskie. - Pociągów jest za mało, szczególnie po południu. Kiedy wracam z Krakowa do Warszawy i wcześniej nie kupię biletu, mam problem.

Ma być lepiej. Zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity już od niedzieli

Teraz więcej pociągów połączy Kraków ze stolicą – informuje PKP Intercity.– Liczba pociągów ekspresowych na tej trasie zwiększy się z dziesięciu  do czternastu, zapewniając między innymi wyjazd ze stolicy do Krakowa po godzinie szesnastej. W czasie ferii zimowych i letnich wakacji połączeń będzie ich nawet trzydzieści.

czytaj też Pułapka czyha niedaleko rynku. Zmienili organizację ruchu w mieście

Pociąg z Krakowa do Wilna

W maju na tory wyjedzie nowy skład Inter City Kinga, kursujący codziennie pomiędzy Krakowem i Warszawą między innymi przez Radom i Kielce. Także od maja podróżni zyskają dodatkową możliwość dojazdu z Krakowa do Bydgoszczy, a to dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Kazimierz kursującemu z i do Łodzi Fabrycznej.

czytaj też Sądecki Newag zgarnie wielki kontrakt. Dobiją targu na ponad pół miliarda złotych. [WIDEO] 

W nowym rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie Kraków – Wilno – Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Skróci się czas przejazdu pomiędzy Krakowem a Katowicami – dzięki podwyższeniu na tej linii prędkości najszybszy pociąg  przemierzy trasę w czterdzieści osiem minut. W wakacje dojazd do Ustki ułatwi sezonowy pociąg, który będzie kursować w wydłużonej relacji Kraków – Ustka – Kraków przez między innymi przez  Opole i Częstochowę Stradom. ([email protected]) fot. PKPDziękujemy za przesłanie błędu