Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/04/2017 - 08:40

Wicewojewoda wizytował gminę Łososina Dolna

To była gospodarska wizyta. W Łososinie Dolnej był wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, który spotkał się z władzami gminy.

Wicewojewoda miał okazję poznać uroki gminy, zaś wójt przedstawił mu problemy z jakimi musi zmagać się samorząd. Pierwszym i najpoważniejszym są szkody powodziowe w infrastrukturze drogowej z poprzednich lat. Stanisław Golonka omówił też sprawy dotyczące reformy oświaty i problemów związanych z jej wdrożeniem. Szczególnie podkreślił problem lokalowy w Szkole Podstawowej w Rąbkowej.

- Niestety po reformie nie będzie tam możliwości nauczania, gdyż  budynek, którym dysponujemy nie zmieści ośmioklasowej podstawówki. Stary, drewniany budynek pamiętający czasy galicyjskie był już za mały dla szkoły sześcioklasowej i rozpoczęliśmy budowę nowej szkoły wraz z salą gimnastyczną – mówi Stanisław Golonka.

W związku z reformą zachodzi pilna potrzeba ukończenia tej szkoły. Wicewojewoda wraz z przewodniczącym Rady Gminy Bolesławem Oleksym, wiceprzewodniczącym Piotrem Litwińskim, radnym Rąbkowej Wojciechem Gucwą oraz dyrektor Marią Orzeł zapoznał się z trudnymi warunkami lokalowymi, w której uczą się dzieci w starej szkole,  gdzie korytarz służy jako sala gimnastyczna. Spotkał się także z uczniami klasy II, a następnie wizytował plac budowy przyszłej szkoły.

(KB)

Źródło i fot: UG Łososina Dolna

Wicewojewoda w Łososinie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)