Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
08/09/2016 - 06:20

Wicepremier Morawiecki wesprze Florka w wojnie z Veluxem i Komisją Europejską?

Czy Firma Fakro, która od kilku lat narzeka na nieuczciwą konkurencję duńskiej spółki Velux zyskała w wicepremierze Morawieckim sojusznika? Na Forum Ekonomicznym w Krynicy Ryszard Florek zdradził, że minister rozwoju osobiście zainteresował się sprawą sądeckiego przedsiębiorstwa, które poskarżyło się Komisji Europejskiej na swojego największego branżowego konkurenta.

Bruksela jak dotąd sprawą się nie zajęła. Zdaniem prezesa Fakro to dowód na naruszenie podstawowych zasad demokracji wewnątrz unijnego rynku, a Komisja Europejska sprawę ze względu na presje rządu Danii.

Czytaj też: Florek i jego Fakro idą na wojnę z Komisją Europejską?

W Wypowiedzi udzielonej podczas Forum Ekonomicznego Telewizji Polskiej Ryszard Florek zdradza, że Fakro dopiero teraz doczekało się pomocy polskiego rządu.

To wsparcie już czujemy, przynajmniej z ministerstwa rozwoju od wicepremiera Morawickiego, który już wiele razy wymieniał Fakro jako przykład pewnej niesprawiedliwości na rynku globalnym i sam też interweniował telefonując w tej sprawie do Brukseli. Wcześniej o takie wsparcie było trudno - mówił w wypowiedzi dla TVP Ryszard Florek.

Przeczytaj też: Florek bloguje: brawo premierze Morawiecki

Ryszard Florek nie ustaje też w niesieniu kaganka ekonomicznej oświaty. Także na krynickim deptaku podczas Forum Ekonomiczego.  Znany ze swej pasji do propagowania wiedzy o gospodarce biznesmen zawsze chętnie rozmawia na ten temat z dziennikarzami.

O zawiłościach gospodarki wolnorynkowej  sądecki biznesmen rozmawiał z dziennikarzem „Forbesa”.  Cierpliwie tłumaczył, że ta wiedza potrzebna jest nie tylko przeciętnemu Kowalskiemu, ale  także politykom, urzędnikom i  przedsiębiorcom.

- Także dziennikarze muszą takie rzeczy wiedzieć - tłumaczył dziennikarzowi Florek

Sądecki przedsiębiorca jest wielkim orędownikiem upowszechniania ekonomicznej wiedzy obywatelskiej. Uważa, że choć minęły ponad dwie dekady ustrojowej transformacji, Polacy nadal słabo orientują się w mechanizmach gospodarki wolnorynkowej.

Florek wymyślił, że wejdzie w tę edukacyjną niszę. Dlatego założył Fundację Pomyśl o Przyszłości, która niesie kaganek ekonomicznej oświaty. W sposób szczególny Fundacja Florka propaguje własne opracowanie po tytułem „Wspólnie  budujemy naszą zamożność czyli dlaczego w Polsce zarabiamy 4 razy mniej, niż w bogatych krajach Europy Zachodniej”.

Jak czytamy na stronie tytułowej „ Lekturę raportu polecają przedstawiciele świata nauki, polityki i biznesu oraz organizacje społeczne”.

(ami), fot: własne Dziękujemy za przesłanie błędu