Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
09/09/2019 - 12:00

Wicepremier Jarosław Gowin, wraz z Andrzejem Gutem Mostowym odwiedził Stary Sącz

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził w minionym tygodniu Stary Sącz. Wicepremier na Sądecczyznę przyjechał z Andrzejem Gutem Mostowym - wiceprzewodniczącym Rady ds. Turystyki w Małopolsce.


Wizyta rozpoczęła się o spotkania w Urzędzie Miasta z jego władzami: burmistrzem Jackiem Lelkiem oraz jego zastępcą Kazimierzem Gizickim, a także Andrzejem Stawiarskim, przewodniczącym Radym Miasta. W spotkaniu udział wzięli również Andrzej Gut Mostowy, wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce oraz Krzysztof Głuc, dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej w Krakowie.

Następnie wicepremier  Jarosław Gowin wziął udział w otwarciu pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks prof Józefa Tischnera.

- Wasz patron ks. prof. Józef Tischner odegrał wielką rolę w moim życiu. Nauczył mnie, że warto stawiać sobie cele, piąć się w górę, bo to droga, która czyni nas lepszymi ludźmi - dodał wicepremier.

Wartość tej inwestycji, to 7,4 miliona złotych z czego wysokość dofinansowania z europejskich funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wyniosła 5 368 912,35 złotych. Co ona obejmuje?

Budowę hali sportowej wraz z wyposażeniem i zapleczem sanitarnym, a także stworzenie 38 miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Dla części projektowanej przewidziano nowe instalacje kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej i wody oraz oświetlenie zewnętrzne. Trybuny mogące pomieścić 200 osób, a hala sportowa ma wymiary 26 x 43 metrów z pełnowymiarowymi boiskami do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Jest ona w pełni zintegrowana z budynkiem Szkoły Podstawowej. Inwestycja ma również służyć mieszkańcom poza godzinami lekcyjnymi.

Wiceprezes Rady Ministrów dokonał symbolicznego zapalenia światła olimpijskiego, dla zaznaczenia rangi tej inwestycji.

Warto zaznaczyć, że Jarosław Gowin również ma swoje doświadczenia sportowe, gdyż w przeszłości grał na pozycji bramkarza w piłkarskiej drużynie Czarni Jasło. - Otwarcie tego pięknego obiektu w duchu olimpijskim ma wielki sens, bo sport to szansa na rozwój własnego charakteru. Sport uczy by walczyć do końca, do ostatniej akcji i przezwyciężać własne słabości. Sport to nauka współpracy, to lekcja szacunku dla innych. Życzę Wam drodzy uczniowie sukcesów i w sporcie szkolnym i tym wyczynowym. Wszystkim, którzy przyłożyli rękę do budowy hali, na czele z panem burmistrzem serdecznie gratuluję - powiedział podczas otwarcia wiceprezes Rady Ministrów.

(MZ)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu