Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
12/06/2017 - 15:05

Węgierska Bis 19 czerwca znów na tapecie. Wizja Fakro kontra oczekiwania mieszkańców

Na ostatnim spotkaniu w tej sprawie mieszkańcy powiedzieli wprost, że nie zgadzają się na przebieg drogi w sposób przystający do propozycji, którą wcześniej w oficjalnych dokumentach określono mianem: propozycji Fakro. Tym bardziej, że na jednym z wcześniejszych spotkań prezydent Ryszard Nowak osobiście zagwarantował, że to rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. Mimo to, właśnie ta trasa widniała w mapach, które mieszkańcy otrzymali do wglądu ostatnim razem. Czy 19 czerwca uda się wypracować kompromis?

Zobacz też: Obwodnica wzdłuż Dunajca czy Węgierska Bis (bis). Kto jest za a nawet przeciw?

19 czerwca, czyli w następny poniedziałek o godzinie 18.00 w Sali reprezentacyjnej Ratusza odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie studium zagospodarowania przestrzennego m.in. na osiedlu Wólki jednak głównym punktem spotkania będzie Węgierska Bis a dokładnie planowany jej przebieg przez osiedle.

Zobacz też: Mieszkańcy Wólek: Węgierska BIS pod dyktando Fakro! [FILM]

- Zaznaczam, że mieszkańcy nie sprzeciwiają się realizacji obwodnicy Węgierska Bis jednakże tereny przemysłowe i przebieg drogi od ulicy Piramowicza do Świniarska powinny być odsunięte od istniejącej zabudowy mieszkalnej i ogródków działkowych – mówi w imieniu zaniepokojonych mieszkańców Marta Poręba.

Droga powinna być planowana po terenach niezabudowanych, bo są takie możliwości a nie pomiędzy zabudowaniami. Natomiast ruch samochodowy z obwodnicy nie może być wpuszczony do centrum osiedla Wólki. Zatem zaproponowany w studium zagospodarowania przestrzennego przebieg trasy musi być skorygowany - podkreśla kobieta.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Marta Poręba, ESDziękujemy za przesłanie błędu