Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
28/02/2019 - 13:25

W Starym Sączu będą kolejne stacje ładowania aut elektrycznych

Radni Starego Sącza dali zielone światło pomysłowi, by na terenie gminy Stary Sącz powstały kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Zapadły już konkretne decyzje w tej sprawie.

Zobacz też: Stary Sącz: Galeria Pod Piątką uratowana? Radni dołożyli niemałe pieniądze

W całej Polsce głośno było o tym, że w Starym Sączu przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka uruchomiono stację ładowania dla pojazdów elektrycznych. Darmową, choć bardziej precyzyjnie mówiąc – funkcjonującą za „co łaska”. To ukłon tutejszych gospodarzy w stosunku do tych, którzy mają na sercu dbałość o nasze środowisko.

Teraz gmina Stary Sącz chce pójść krok dalej. Podczas wtorkowej (26 luty) sesji radni jednogłośnie uchwalili, że Stary Sącz przystąpi do rządowego programu, który pozwoli na rozwój elektromobilności na terenie całego samorządu. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz też: Sądecki ekologiczny ksiądz. Za darmo ładuje prądem pojazdy elektryczne

- Na razie będziemy się starać o środki na opracowanie studium, opracowanie dokumentacji, która pozwoli nam na uzyskanie odpowiedzi, gdzie możemy instalować kolejne stacje, jak rozbudowywać tę sieć tak, by była ona kompatybilna z naszym systemem komunikacyjnym – wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Samorządowcy choć są bardzo przychylni budowie nowych stacji a tym samym rozwoju transportu w oparciu o pojazdy elektryczne, to jednocześnie doskonale wiedzą, że cały system musi być na tyle funkcjonalny i dogodny jeśli chodzi o dostępność dla miejscowych i przyjezdnych, by ci rzeczywiście z niego korzystali. Studium ma odpowiedź na wszystkie pytania z tym związane.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)