Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
20/11/2017 - 09:30

W Nowym Sączu sklepy będą zamknięte w każdą niedzielę?

W Nowym Sączu już są tacy pracodawcy, co jasno w handlu deklarują: będzie nieczynne w każdą niedzielę. Takiej właśnie treści informacja pojawiła się na szybie jednego z najdłużej działających sklepów spożywczych na osiedlu Millenium. - Przecież nie jesteśmy katolikami tylko w co drugą niedzielę - mówi jego właścicielka.

Kartkę jako pierwsza powiesiła właścicielka sklepu. Tyle, że wskazała na niej jedną, konkretną niedzielę choć intencje od początku były jasne. – Dlatego ja napisałam i nakleiłam tę kartkę, żeby wszyscy wiedzieli, że już w każdą niedzielę sklep będzie zamknięty – mówi ekspedientka z "Dziupli".

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę, jak gorący kartofel. Czy w ogóle coś z tego wyjdzie?

- Człowiek patrzy przez okno i widzi tatusiów, co w niedzielę z rocznymi czy dwuletnimi dziećmi w wózkach sami na spacery chodzą, bo mama w Biedronce czy innym dyskoncie pracuje. To straszna rzecz. Ja już mam swoje lata i mogłabym dopracować tak, jak było, ale dla młodych rodzin to prawdziwy dramat - komentuje kobieta.

- Ja w handlu przepracowałam już 26 lat i teraz pierwszy raz będę miała wolne w Wigilię, bo Wigilia w tym roku przypada w niedzielę. Jak to było dotychczas? Człowiek już o trzeciej w nocy był w pracy, bo w święta, to były naprawdę wielkie dostawy. Teraz naprawdę poczuję, że są święta - mówi z nieukrywanym zadowoleniem.

Zobacz też: Sklepy otwarte tylko w dwie niedziele w miesiącu? Sprawdź daty, kiedy nie zrobisz zakupów

- Teraz mamy lodówki i zamrażarki i nawet jak zakupy wcześniej zrobimy, to się nic nie zepsuje – argumentuje a nawiązując do toczącej się w Polsce dyskusji o wolnych niedzielach podsumowuje: - To my dwie niedziele w miesiącu katolikami jesteśmy a dwie kolejne już nie? Ale najważniejsza w całej sprawie jest reakcja klientów sklepu. Wszyscy jednogłośnie deklarują: jesteśmy za!

ES [email protected] Fot.: ES

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu