Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
04/03/2013 - 07:00

W Miłkowej będą wydobywać więcej surowca. Mają pozwolenie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Korzenna” otrzymało decyzję Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu zezwalającą na poszerzenie złoża eksploatowanego w Kamieniołomie w Miłkowej.
Kamieniołom w Miłkowej jest jednym z ważniejszych źródeł dochodów Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Korzenna”, w którym wydobywany jest kamień łamany, kliniec, tłuczeń, masę ziemno-skalną i masę ziemną. Spółka oferuje także usługi transportowe ciągnikiem rolniczym z przyczepą, sprzętowe koparko-ładowarką oraz remontowe, budowlane, drogowe i wodociągowe.
Stanisław Przychocki, prezes PUK, zwrócił się o zmianę warunków koncesji do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, która pomoże rozwinąć się przedsiębiorstwu.
- Poszerzenie złoża daje nam gwarancję stabilnego rozwoju. Tak się miło złożyło, że decyzję w tej sprawie podjęto, gdy obchodzimy pięć lat istnienia – komentuje Przychocki.
Na mocy podjętej decyzji złoże zostało poszerzone o 70 arów do powierzchni wynoszącej teraz w sumie 1,8 ha. Planowane wydobycie kruszywa z tego obszaru to 230 tys. ton, przy czym zgodnie z warunkami koncesji roczny limit wynosi 40 tys. ton. Obecnie PUK wykorzystuje mniej więcej dwie trzecie rocznego limitu. Na tyle pozwalają mu warunki organizacyjno-techniczne.

(ALF)
Fot. UG Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)