Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
03/11/2019 - 10:15

W Krynicy powstaną nowe parkingi. Ten, przy ul: Granicznej to tylko preludium!

Nad wiaduktem kolejowym, obok placu zabaw przy ulicy Granicznej w Krynicy-Zdroju powstał niewielki parking, na 10 samochodów. Ale na tym nie koniec. Burmistrz uzdrowiska Piotr Ryba, zapowiada zbudowanie jeszcze innych, bardzo potrzebnych miastu tego typu miejsc.

Krynica-Zdrój zmienia się z dnia na dzień, oferuje coraz więcej atrakcji turystycznych. Dzięki nowym, oddawanym inwestycjom przyciąga coraz więcej gości. Niestety, pojawia się problem parkingów, których brakuje.

Ostatnio, nad wiaduktem kolejowym, obok placu zabaw przy ulicy Granicznej powstał niewielki parking, na 10 samochodów. Ale na tym nie koniec. Burmistrz Piotr Ryba, zapowiada zbudowanie jeszcze innych, bardzo potrzebnych miastu tego typu miejsc.

Jak podkreśla włodarz uzdrowiska, w tym roku powinien powstać jeszcze parking przed Sanatorium Continental (około 20 miejsc).

-Zleciliśmy także wykonanie projektu zmian na ulicy Kościuszki, które powinny przełożyć się na powstanie kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych. –wyjaśnia burmistrz Piotr Ryba- Z uwagi na porę roku nie zdążymy ogłosić przetargu na wykonanie zatoki przy ul. Ebersa, od rozlewni UKŻ w kierunku PKP.

Piotr Ryba ma nadzieję, że powstanie ona do połowy przyszłego roku. - Niestety ZDW nie zaopiniował pozytywnie zjazdu z ul. Kraszewskiego na drugi poziom planowanego parkingu pod Urzędem Miasta.  Spróbujemy wobec tego rozpocząć prace projektowe, aby najazd na drugi poziom znajdował się od strony ulicy Ebersa. – dodaje Piotr Ryba- Zobaczymy, jak to będzie widział projektant. Czy technicznie będzie to wykonalne i opłacalne (ile miejsca może zająć taki najazd).

Jaka będzie ostateczna wersja koncepcji zagospodarowania terenu między Kryniczanką, Urzędem Miasta i Galerią Handlową? Burmistrz będzie informował na bieżąco.

(MK) fot. aut,

Żródło: UMiG K-Ż, własneDziękujemy za przesłanie błędu