Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
24/08/2017 - 10:20

W Korzennej sypnęli groszem na nowe przedszkola

Dobra wiadomość dla rodziców.W Korzennej, Mogilnie i Siedlcach powstaną nowe odziały przedszkolne. Na adaptacje pomieszczeń dla maluchów gmina chce przeznaczyć 1,7 mln złotych.

Większość wydatków zostanie przeznaczona na remonty i adaptację pomieszczeń, w których powstaną oddziały przedszkolne. W planach jest też budowa placów zabaw, zakup wyposażenia przedszkolnego,  takiego jak meble, zabawki, materiały dydaktyczne, czy sprzęt komputerowy.

W ramach tego samego przedsięwzięcia nauczyciele skorzystają ze szkoleń i kursów zawodowych, a dla dzieci zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia.

Ponad 220 tys. zł na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla uczniów trafiło do budżetu Gminy Korzenna w formie dotacji celowej przyznanej gminie przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Zgodnie z obowiązującymi od kilku lat przepisami w nadchodzącym roku szkolnym z bezpłatnego dostępu do podręczników i innych materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych skorzystać będą mogli uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej,  jak również uczniowie klas drugich i trzecich dotychczasowego gimnazjum. Wsparciem objęte są materiały służące do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

(ami)fot. UG Korzenna Dziękujemy za przesłanie błędu