Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
08/09/2020 - 19:45

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne. Są debaty i wszelkie środki bezpieczeństwa

Forum Ekonomiczne 2020 rozpoczęło się dziś w Karpaczu. Największe wydarzenie gospodarcze roku nie odbywa się w Krynicy-Zdroju z powodu koniecznych, pandemicznych obostrzeń, wprowadzonych w powiecie nowosądeckim. Forum przyświeca budzące nadzieję hasło: "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota".


Choć zamiast Krynicy-Zdroju mamy w tym roku Forum Ekonomiczne w Karpaczu, Małopolska i tu jest wszechobecna. Na Forum Ekonomicznym 2020 są małopolscy biznesmeni i samorządowcy. Wraz z burmistrzem Karpacza Radosławem Jęckiem, tegoroczne Forum oficjalnie otworzył Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. A w Małopolskiej Strefie Spotkań posłuchać można rozmów z najważniejszymi gośćmi.

Witam wszystkich uczestników #ForumEkonomiczne w Karpaczu. Mam nadzieję, że za rok będę mógł zaprosić Państwa do naszej małopolskiej Krynicy.

Opublikowany przez Witold Kozłowski Wtorek, 8 września 2020

Uczestnicy Forum Ekonomicznego debatują w kilkudziesięciu salach na czterech piętrach ogromnego, hotelowego centrum konferencyjnego. Na każdym kroku widać tu środki ostrożności: maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawiczki, dozowniki płynów dezynfekcyjnych i bramki mierzące temperaturę. Maseczki, spraye dezynfekcyjne i odkażające chusteczki, wraz z materiałami informacyjnymi są też w pakiecie, jaki otrzymał każdy gość. Termometry bramek sprawdzają temperaturę wszystkich wchodzących, a sale, po każdym cyklu debat, są ozonowane.

Wszystko to nie przytłoczyło jednak Forum Ekonomicznego, a wydarzenia (w ramach jedenastu obszarów tematycznych) odbywają się w imponującym tempie. Poza znanymi samorządowcami, wśród 2,5 tysiąca gości z Polski i zagranicy są politycy z pierwszych stron gazet, m.in. wicepremierzy Piotr Gliński i Jadwiga Emilewicz, wielu ministrów, posłów i senatorów, szefowie partii i ugrupowań, deputowani do Parlamentu Europejskiego, prezesi największych polskich i europejskich firm.

Tematyka spotkań imponuje różnorodnością. Od metod zapobiegania korupcji, przez perspektywy dla farm wiatrowych, jak i wodorowych aut, po dobre praktyki samorządów w ograniczaniu negatywnych skutków pandemii. Informacje zawsze z pierwszej ręki - od szefów najbardziej innowacyjnych firm, urzędników, podejmujących decyzje polityków i samorządowców z udokumentowanymi sukcesami. Forum relacjonują dziennikarze największych stacji telewizyjnych, radiowych i serwisów internetowych. A w tle dyskusji o gospodarce, społeczeństwie, zdrowiu, nie milkną rozmowy o rekonstrukcji rządu.


Uczestnicy Forum mają do wyboru ponad 150 debat, paneli, spotkań, rozmów, ale też koncertów. Jak zwykle, bogaty jest program rekreacyjny. Na przykład lista uczestników zaplanowanej na czwartek siedmiogodzinnej, pieszej wyprawy na Śnieżkę, szybko się zapełniła; nic dziwnego - przewodnikiem i to jak najbardziej profesjonalnym - jest sam burmistrz Karpacza.

Forum Ekonomiczne 2020
Podczas Forum Ekonomicznego 2020 poznaliśmy już laureatów dwóch prestiżowych nagród : Człowiek Roku - został nim Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen i Organizacja Pozarządowa Roku (tytuł ten otrzymał Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej), Nagrody  Firma Roku, Nagroda Specjalna oraz Nagroda Forum Ekonomicznego i Rady Miasta Krakowa: Nowa Kultura Nowej Europy zostaną wręczone podczas gali w środę 9 września. (Tekst, fot. [email protected])

Forum Ekonomiczne 2020
Obejrzyjcie kilka zdjęć z Forum Ekonomicznego 2020:


Dziękujemy za przesłanie błędu