Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
17/12/2015 - 09:00

"Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość" w ratuszu

Rozpoczęła się IV edycji projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość".
włącz myślenieUroczystej inauguracji projektu dokonał, podczas konferencji w sądeckim ratuszu, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech wraz z członkiem Zarządu Starostwa Powiatowego Marianem Rybą.

- Projekt jest przykładem znakomitej współpracy między samorządem lokalnym, jednostkami edukacji i przedstawicielami środowiska biznesowego. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym, aby taką współpracę intensyfikować, przez to wykorzystywać możliwości zdobywania kwalifikacji przez młodzież i osiągać jeszcze wyższe wskaźniki aktywizacji zawodowej - powiedział wiceprezydent Wojciech Piech.

Założenia czwartej edycji projektu zaprezentowała Alina Marek, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych. Podczas spotkania w sądeckim ratuszu wykład o nauczaniu przedsiębiorczości w Polsce i Europie, przygotowany przez Michała Izworskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Celem projektu jest kształtowanie aktywnej, przedsiębiorczej i odpowiedzialnej postawy wśród młodzieży, promocja zasobów Sądecczyzny w obszarze przedsiębiorczości, rozwój kompetencji w zakresie autoprezentacji i poszukiwania pracy oraz rozwój umiejętności pracy w zespole. 

Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Grupę docelową projektu stanowią uczniowie szkół deklarujących udział w projekcie. Pomimo tego, że sam udział nie jest obowiązkowy, dotychczasowe edycje projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W poprzedniej, trzeciej edycji, uczestniczyło ponad 450 uczniów. 

Projekt „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” został doceniony przez Związek Powiatów Polskich, w rezultacie czego w 2014 roku Miasto Nowy Sącz zostało laureatem konkursu ”Innowacyjny Samorząd 2014” w kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości”. Wśród działań zaplanowanych w ramach projektu odbędą się m.in. wykłady z dziedziny ekonomicznej, warsztaty z przedsiębiorcami oraz konkurs dla młodzieży. 

W konferencji inaugurującej wzięli udział przedstawiciele władz miasta i starostwa powiatowego, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, radni miejscy i powiatowi, a także młodzież szkolna wraz z opiekunami z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.  Organizatorem projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość" jest Urząd Miasta Nowego Sącza we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Sądecką Izbą Gospodarczą, Wyższą Szkołą Biznesu-NLU oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu.

BOS

Źródło, fot: UM Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu