Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/10/2020 - 07:15

Uznali Ryszarda Florka za promotora Polski. Dostał za to prestiżową nagrodę

Od zera w niewielkim Nowym Sączu zbudował globalną firmę. Okna dachowe Ryszarda Florka z powodzeniem konkurują na zagranicznych rynkach. To najlepszy sposób na promowanie polskiej gospodarki, za co biznesmen otrzymał właśnie prestiżowe wyróżnienie.

Twórca i prezes Fakro Ryszard Florek został uhonorowany tytułem "Promotor Polski", przyznawanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.

- Jeżeli popatrzymy na wielkie globalne firmy, to każda z nich zapoczątkowała rozwój w swoich rodzimych krajach. Tam uzyskiwały know-how i pozyskiwały kapitał, a mając mocną pozycję we własnym kraju rozwijały eksport, podbijały rynki zagraniczne a do kraju przywoziły pieniądze w postaci dywidend i zapłaty za produkty i usługi – mówił Ryszard Florek podczas uroczystości wręczania wyróżnienia.

Czyta też Jak prezes Fakro Ryszard Florek prowadzi duży biznes w czasach wielkiej zarazy

-  Kraje, które mają dużo globalnych firm są bogate i stać je na wysokie wynagrodzenia. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zamożne państwa osiągnęły przyrost bogactwa trzy razy większy niż Polska. To pokazuje, jak mamy dużo do zrobienia, aby wspólnie rozwijać gospodarkę. Największym promotorem kraju jest jego silna gospodarka. A silna gospodarka to nie tylko satysfakcja obywateli, ale przede wszystkim lepsze wynagrodzenia, wyższy poziom życia, pewniejsza suwerenność i bezpieczeństwo -  dodał Ryszard Florek.

Czytaj też Z kim trzyma Ryszard Florek? Są tacy, co mówią, że "nawrócił się" na PiS

Tytuł „Promotora Polski” otrzymał też Krzysztof Pawłowski, założyciel i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Przyznawanym od kilku lat wyróżnieniem, honoruje się tych, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek Polski, wpływając na poczucie tożsamości Polaków i na rozwój kraju. (j[email protected] fot. Kamili Broszko / Teraz Polska)Dziękujemy za przesłanie błędu