Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
02/11/2019 - 22:10

Urokliwa ulica Kościelna zmienia się w spacerowy, muszyński deptak

Zaawansowane są prace remontowe urokliwej ulicy Kościelnej w Muszynie. W górę pną się też mury quasi ratusza. W przyszłym roku centrum miasta zmieni się w spacerowy deptak, do którego nie wjadą samochody.

W październiku aura sprzyjała modernizacji centrum muszyńskiego uzdrowiska. Prace w zabytkowym centrum miasta przebiegają zgodnie z planem. Urokliwa ulica Kościelna, biegnąca od kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca w stronę rynku powoli zamienia się w spacerowy deptak, z możliwością dojazdu do posesji mieszkańców. 

Wykonana jest już jedna czwarta jej renowacji, po obu stronach układane są chodniki oraz nawierzchnia.

Deptak połączy Ogrody Biblijne, z rynkiem i quasi ratuszem, którego mury pną się w górę. Budynek powstaje tam, gdzie w 2016 roku archeolodzy wykopali zabytkowe podziemia. Obiekt nie posłuży urzędnikom, a spełniał będzie funkcje muzealne. 

Znajdzie się w nim też sala ślubów, taneczna i wystawowa, miejsce na Centrum Informacji Turystycznej oraz mała pijalnia wody mineralnej. Nieopodal kawiarni Szarotka, pojawi się fontanna. Całość inwestycji zrealizowana i zostanie pod koniec 2020 roku.

(MK) fot. aut. 

Urokliwa ulica Kościelna zmienia się w spacerowy, muszyński deptak
Zaawansowane są prace remontowe urokliwej ulicy Kościelnej w Muszynie. W górę pną się mury quasi ratusza. W przyszłym roku centrum miasta zmieni się w spacerowy deptak, do którego nie wjadą samochody.


Dziękujemy za przesłanie błędu