Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
01/09/2018 - 21:35

Ulica Dąbrowskiego gładka jak stół. Kiedy zniknie dworzec z czasów PRL? [ZDJĘCIA

Na terenie dworca autobusowego MDA w Nowym Sączu zakończył się kolejny etap remontu. Doczekała się go ulica Dąbrowskiego, sąsiadująca bezpośrednio z przydworcowym terenem.

Ulica, na której, od lat znajdował się postój taksówek została wyremontowana. Droga zyskała nową podbudowę, a potem położono na niej asfalt. Jest gładka, jak stół. Prace trwały kilka tygodni.

Czytaj też: Nowy Sącz: Plac manewrowy i przystanki na dworcu MDA gotowe. Teraz remont ulicy

Na części dworca MDA sąsiadującej bezpośrednio z ulicą Dąbrowskiego pojawiły się takie same perony, jak na pozostałej części placu. Dzisiaj montowane były tam jeszcze elementy małej architektury.

Czytaj też Nowe perony sądeckiego dworca autobusowego są super czy bez sensu? [ZDJĘCIA]

Remont ulicy Dąbrowskiego wchodził w zakres większego remontu, który trwał od ubiegłego roku. Prowadziła go spółka MDA w Krakowie. Na terenie dworca MDA wyremontowano dużą część placu manewrowego. Zniknęły z niego stare, betonowe płyty z czasów PRL - u z wyrwami. Wybudowano zadaszone przystanki dla pasażerów.

Część pasażerów, którzy z nich korzystają cieszy się, że  na dworcu coś wreszcie zmieniło się na lepsze. Inni nie zostawiają na nowych udogodnieniach przysłowiowej suchej nitki. Punktują, że ktoś nie pomyślał projektując takie perony. Część osób, w tym między innymi kierowcy autobusów, mówi o tym, że perony dla wsiadających i wysiadających pasażerów są małe, a daszki nad nimi zbyt wąskie.

Teraz kolej na gruntowy remont budynku dworca autobusowego, albo budowę nowoczesnego obiektu. Sądeczanom, którzy patrzą na ten budynek cisną się na usta określenia: Wstyd. Dworzec, jak za komuny. Turyści odwiedzający Nowy Sącz, albo przejeżdżający przez nasze miasto, widząc ten budynek przecierają oczy ze zdumienia. Z pewnością chluby on miastu nie przynosi.

[email protected], fot. IM., arch. Sądeczanin

Koniec remontu ulicy przy dworcu MDA w Nowym Sączu
Koniec remontu ulicy przy dworcu MDA w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce