Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
31/01/2021 - 11:55

Uczniów nie ma są remonty. Powiat zabrał się w pandemii za inwestycje [ZDJĘCIA]

Remonty w szkołach zawsze były w wakacje. Ten stały porządek rzeczy odwróciła pandemia. Skoro nie ma uczniów, można się zabrać za inwestycje. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej robią kompleksowy remont sali gimnastycznej. W placówce w Krynicy są nowe toalety.

Ponad 44 tysiące złotych będzie kosztował kompleksowy remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Jak informuje sądeckie starostwo powiatowe inwestycja zakończy się w połowie lutego.   

- Po remoncie sali gimnastycznej szkoła zyska kompletne zaplecze sportowe – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. -  Przypomnę, że placówka dysponuje już nowoczesnym boiskiem zewnętrznym, oświetlonym, z bezpieczną nawierzchnią. Są też trybuny dla kibiców. W okresie wiosennym i letnim zajęcia mogą się już odbywać właśnie na tym boisku.

- Prace remontowe w sali gimnastycznej polegają między innymi na zmyciu starej farby, malowaniu ścian, lamperii i sufitu oraz wszystkich elementów znajdujących się w sali, wymianie instalacji i lamp, wymianie drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych i założeniu siatek ochronnych - mówi Michał Bulzak, dyrektor szkoły – To kompleksowy remont, po którym młodzież będzie mogła bezpiecznie i w komfortowych warunkach uprawiać tu sport.

To niejedyna inwestycja w szkole w Nawojowej. Nieużywane dotąd pomieszczenia zostały zaadaptowane na nowoczesne toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Nowe toalety są też w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy. ­Koszty remontu w obydwu placówkach wyniosły blisko 80 tysięcy złotych.

Czytaj też Gdzie jest sądecki „Elektryk”, technika i licea w rankingu najlepszych szkół 

Zawody na topie w koronakryzysie. Kto może dostać w Sączu pracę od ręki

Powiatowy samorząd szykuje się do kolejnych inwestycji. - W najbliższym miesiącach planowana jest jeszcze budowa podjazdu w Zespole Szkół w Starym Sączu oraz montaż nowej platformy przyschodowej w budynku Zespołu Szkół w Łącku. (olsz)

Uczniów nie ma są remonty
Powiat zabrał się w pandemii za inwestycje


Dziękujemy za przesłanie błędu