Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
30/11/2019 - 19:05

Tyle daje Krynicy Forum Ekonomiczne i Festiwal Biegowy

Podsumowanie tegorocznego Forum Ekonomicznego oraz plany związane z tym największym w Polsce wydarzeniem polityczno-ekonomicznym przedstawił krynickim radnym Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

O tym, jakie znaczenie ma Forum Ekonomiczne dla miasta i regionu nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy przedstawić fakty i liczby. (Obejrzyj prezentację) Jedna z liczb to ponad 1,8 mln zł, jakie przy Forum zarobiły w tym roku firmy z Sądecczyzny.

Rok w rok do Krynicy zjeżdżają tysiące biznesmanów, szefów największych firm i koncernów, najważniejsi politycy Polski i Europy, goście ze wszystkich niemal kontynentów i setki dziennikarzy, zamieszczających nazwę "Krynica Zdrój" w każdej z tysięcy swych relacji gazetowych, internetowych, rediowych i telewizyjnych. Tu rozmawia się i podejmuje najważniejsze decyzje. Tu przynane nagrody są dla wszystkich chlubą.

Zobacz też: Przyszłość Krynicy to nowoczesne centrum kongresowe

Największe polityczno-gospodarcze cykliczne wydarzenie w Europie środkowej organizowane jest w Krynicy od 28 lat przez Instytut Studiów Wschodnich. Jubileuszowe, trzydzieste, odbędzie się w przyszłym roku, z początkiem września. Zygmunt Berdychowski, twórca Forum i przewodniczący jego Rady Programowej, spotkał się z radnymi Krynicy Zdroju.


Zygmunt Berdychowski podczas sesji rady przedstawił podsumowanie tegorocznego Forum i plany na przyszłość. Mówił również o nie mniej dla miasta ważnym Festiwalu Biegowym, który z dnia na dzień zmienia Krynicę w biegową stolicę Polski.

W trakcie sesji Zygmunt Berdychowski przekazał też oficjalne podziękowania za współpracę na ręce Piotra Szyszki, komendanta krynickiej straży miejskiej. ([email protected]) Fot. Marek JaśkiewiczDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)