Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
10/01/2022 - 22:35

Tydzień do ferii zimowych 2022, a stoki narciarskie Sądecczyzny już oblężone

Oblężona kolejka gondolowa na Jaworzynę, tłumy narciarzy na stokach, zajęte parkingi w Krynicy i Tyliczu. Tak wygląda sytuacja w górach na kilka dni przed rozpoczęciem zimowych ferii szkolnych 2022 dla pierwszych województw.

Zima w pełni, na termometrach ujemne temperatury, nic więc dziwnego, że w ostatni weekend, na tydzień przed rozpoczęciem ferii szkolnych miłośnicy białego szaleństwa wybrali się na stoki Krynicy i Tylicza.

Niesamowite oblężona była kolejka gondolowa, parkingi zajęte do ostatniego miejsca, a drogi dojazdowe do wyciągów zatłoczone. Gwarno zrobiło się w restauracjach i knajpkach przy stokach.

Turyści przyjeżdżają z własnymi nartami i deskami snowboardowymi, ale wypożyczalnie sprzętu zimowego również cieszą się powodzeniem. Zapełniły się hotele i pensjonaty. Jako środek lokomocji i zarazem noclegownia, popularne stały się kampery, które w Tyliczu mają nawet własny parking.  

Jako pierwsi wypoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ferie rozpoczynają się 17 stycznia, chociaż niektórzy zapewne przyjadą w góry już w najbliższy weekend. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu