Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
28/06/2018 - 09:40

Trudno uwierzyć? Jeszcze liżą rany po powodzi, która była osiem lat temu!

To było w 2010 roku. Wielka powódź, która przeszła przez Sądecczyznę uszkodziła drogę powiatową Grybów – Krużlowa Niżna. Do tej pory okoliczni mieszkańcy zmagają sie z czynnym osuwiskiem. Teraz wreszcie, po ośmiu latach ich kłopoty mają sie skończyć.

Po ośmiu latach od ostatniej wielkiej powodzi, która przeszła przez Sądecczyznę w 2010 roku starostwo otrzyma środki z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Czytaj też Szykują trasę dla rowerzystów i dla narciarzy nad Jeziorem Klimkowskim 

- Ulica Węgierska w Grybowie to fragment drogi powiatowej Grybów - Krużlowa Niżna. Stanowi alternatywne połączenie dla mieszkańców Grybowa. Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów - Krynica została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia - przypomina wicestarosta Antoni Koszyk.

Promesa obejmuje sfinansowanie stabilizacji i zabezpieczenia osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1572 Grybów – Krużlowa Niżna (ul. Węgierska w miejscowości Grybów) na dwóch odcinkach.

Czytaj Wielki żuraw za wysokim blaszanym płotem. Co budują przy Zielonej? [ZDJĘCIA]

- Mieszkańcy Grybowa na pewno są zadowoleni z decyzji o rozpoczęciu prac – mówi radny powiatowy Antoni Poręba. – Osuwisko cały czas postępuje i zabiera coraz większy fragment ulicy. Zagraża też domom. Dzięki tej inwestycji, kierowcy będą mogli bezpiecznie poruszać się tą trasą, a mieszkańcy odetchną z ulgą.

Firma, która wygrała przetarg, wchodzi na plac budowy za kilka dni. Na razie przywozi potrzebne elementy do stabilizacji osuwiska. Betonowe zastrzały mające ustabilizować osuwisko będą wbijane w grunt nawet na głębokość kilkunastu metrów.

oprac. Jm, żródło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"