Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
05/10/2016 - 14:15

Trasa rowerowa EuroVelo 11 coraz bliżej? Są dobre wieści

Już w marcu 2017 roku może rozpocząć się budowa trasy rowerowej EuroVelo 11, która przebiegać będzie przez nadpopradzkie gminy. Jeszcze w tym roku mają być natomiast gotowe projekt budowlany i pozwolenie na budowę.

Takie pozytywne informacje przyniosło spotkanie przedstawicieli gmin Muszyna, Rytro, Piwniczna i Stary Sącz. Odcinek trasy EuroVelo 11 z Muszyny, biegnący na przemian po polskiej i słowackiej stronie granicy przebiegający przez Stary Sącz i prowadzący do Nowego Sącza będzie liczył 64 kilometry.

Zobacz też: Szykuje się rowerowe eldorado z Muszyny do Sącza

***

Całą trasa EuroVelo11 ( z północy Norwegii przez Polskę do Grecji)  w Małopolsce będzie miała 260 km długości. Trasy pozwolą zwiedzać Małopolskę na rowerze w sposób przyjemny i bezpieczny. Docelowo Małopolska będzie mogła się pochwalić ponad 1900 kilometrami zadbanych ścieżek oraz nowoczesnymi Miejscami Obsługi Rowerzystów (altana, stojaki na rowery, grill), w których amatorzy dwóch kółek będą mogli spokojnie odpocząć i się posilić. Całość będzie sfinansowana z funduszy Urzędu Marszałkowskiego i środków zewnętrznych.

(KB)

Źródło i fot: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)