Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
05/02/2021 - 13:00

Totalna metamorfoza. Tak przebudowali u nas ruinę z czasów PRL-u [ZDJĘCIA]

Nie ma już śladu po siermiężnej, postawionej za czasów PRL-u siedzibie Limanowskiego Domu Kultury. Przy ulicy Czecha wyrosła nowoczesna budowla, która rozmachem robi wrażenie. Mieszkańcy miasta wreszcie doczekali się centrum kultury z prawdziwego zdarzenia.

Wielopoziomowy parking, odnowiony rynek, rekreacyjny park na szesnastu hektarach… w Limanowej sypią się inwestycje, a architektura nie przypomina już tej, rodem z czasów PRL-u. Takim symbolem jeszcze do niedawna był dom kultury. Teraz nie ma już po nim śladu.

Mieszkańcy miasta  doczekali się nowoczesnego budynku. Efekty zakończonej po blisko trzech  latach inwestycji można zobaczyć wewnątrz.

Dzięki modernizacji placówka zyskała większą i nowocześnie wyposażoną salę kinowo- widowiskową  na ponad  czterysta  miejsc, wraz z zapleczem i małą salą konferencyjno-teatralną. Zupełnie inaczej wygląda teraz korytarz i foyer.

Czytaj też Ale czad! Fotograf z Limanowej robi u nas najlepsze ślubne sesje świata[ZDJĘCIA] 

Na drugim piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe, sala taneczna, sala teatralna i muzyczna, także dwie pracownie, ceramiczna i  plastyczna.

Równolegle z modernizacją domu kultury toczyła się przebudowa biblioteki, która w tej chwili jest nie do poznania.

Czytaj też Sądecki duet Bartek i Anita. Mogą dobrze namieszać na polskim muzycznym rynku

Oprócz wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci w nowym budynku znajduje się też galeria oraz czytelnia multimedialna. Dostęp do zbiorów jest łatwiejszy dzięki zautomatyzowanemu systemowi obsługi.

Koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych. ([email protected])

Totalna metamorfoza. Przebudowali u nas ruinę z czasów PRL-u
Tak się zmienia Limanowa


Dziękujemy za przesłanie błędu