Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
15/06/2023 - 08:15

Zbudowali we wsi pod Nowym Sączem wypasiony basen. Mają tam nawet saunę i jacuzzi [ZDJĘCIA]

Jeszcze kilka lat temu te plany pozostawały w sferze marzeń. Marzenia stały się rzeczywistością. Od roku mieszkańcy gminy Korzenna mają własną krytą pływalnię. Teraz wybudowany za 9 milionów obiekt ma szansę na wygraną w plebiscycie na Najlepsze Inwestycje Subregionu Sądeckiego.

Nowy basen jest częścią większego kompleksu Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej. Niecka ma 25 metrów długości i 9,5 metrów szerokości.  Składa się z dwóch części:  pływackiej oraz rekreacyjnej. W części pływackiej  o głębokości 1,8 metra,  można korzystać z trzech torów o łącznej szerokości 6,5 metra. Strefa rekreacji,  głęboka na 1,2 metra służy tym, którzy dopiero uczą się pływać. Zamontowano w niej także urządzenia ze strumieniami wodnymi.

czytaj też Budują to u nas na potęgę. Wszyscy za tym szaleją [ZDJĘCIA] 

Oprócz basenu  wygospodarowano miejsce na jacuzzi o powierzchni 4,9 metrów kwadratowych, także na saunę suchą i saunę parową. Swoje pomieszczenia mają również ratownicy. W przestronnym holu jest ulokowana recepcja, stoliki z krzesłami dla oczekujących, telebim oraz automaty z napojami.

czytaj też Postawią mosty, estakady i wiadukty. Szykuje się niedaleko Sącza wielka inwestycja

Przy wejściu zamontowano elektroniczne bramki, a za nimi szafki na rzeczy osobiste. Dalej znajdują się szatnie męskie i damskie, za nimi są suszarki oraz prysznice.

Wykonawcą inwestycji zrealizowanej przez gminę Korzenna  jest firma Eko-Rem-Bud z Łabowej. Budowa pływalni kosztowała 9,3 mln złotych.

Czytaj też Najlepsze Inwestycje Subregionu Sądeckiego 2022. Wieża widokowa z mroczną tajemnicą [ZDJĘCIA]

                 Najlepsze inwestycja Subregionu Sądeckiego 2022. Ta budowla wyrosła pod Nowym Sączem[ZDJĘCIA]

***

Najlepszą Inwestycję Subregionu Sądeckiego 2022  wyłoni  kapituła konkursu. Zwycięzcę  poznamy już w niedzielę 18 czerwca2023 roku, podczas gali finałowej Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w Marcinkowicach.  ([email protected])

Kryty basen w Korzennej
Wybudowana za 9 milionów pływalnia ma szansę na wygraną w plebiscycie na Najlepsze Inwestycje Subregionu Sądeckiego


Dziękujemy za przesłanie błędu