Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
09/02/2018 - 10:30

Wybory samorządowe 2018: stadionu na Zawadzie będzie nam zazdrościć cała Polska!

{Przed wyborami samorządowymi 2018 Nowy Sącz ma już gotowy projekt przebudowy zdewastowanego ośrodka na Zawadzie w stadion lekkoatletyczny, na którym będzie można organizować zawody lekkoatletyczne według specyfikacji IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Do pełni szczęścia potrzebne jest jedynie 20 milionów, na które oszacowano inwestycję.

Zaraz za torem przeznaczonym dla modelarzy miasto ma w dyspozycji duży teren w tym istniejący już ośrodek sportowy, mocno zdegradowany będący obecnie w administracji MOSiR. Jest tam .in. hala sportowa, która obecnie nadaje się albo do gruntownego remontu, albo nawet do rozbiórki i stadion piłkarski, który też swoje lata świetności dawno ma za sobą.

Zobacz też: Czy to się może stać? Zbudują nad Kamienicą kąpielisko jak marzenie [ZDJĘCIA]

Jednocześnie już od bardzo dawna środowiska sportowe z Nowego Sącza alarmują, że nie ma w okolicy, a tak naprawdę w Polsce południowej, obiektu, który byłby dedykowany potrzebom dyscyplin lekkoatletycznych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Nowy Sącz chce na Zawadzie wybudować obiekt, który pozwalałby na treningi oraz organizację zawodów lekkoatletycznych.

Władze mają ambicje, by na obiekcie można było organizować zawody lekkoatletyczne według specyfikacji IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych).

Zobacz teżNowy Sącz: Czegoś takiego jeszcze u nas nie było! Projekt, który zapiera dech [ZDJĘCIA]

- Docelowo powstałby stadion lekkoatletyczny i drugi stadion treningowy, który jest wymagany przy tego typu obiektach. Mamy tam duży teren będący w dyspozycji miasta w tym już istniejący ośrodek sportowy, który jest już mocno zdegradowany – Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa.

Sam stadion będzie ośmiotorowy. Tory będą miały nawierzchnię syntetyczną. I choć miasto ma już cały projekt dopięty na tyle, by w 2019 roku uzyskać pozwolenie na budowę, to kluczowym dla powodzenia przedsięwzięcia będzie pozyskanie środków na budowę ze źródeł zewnętrznych. Szacunkowo inwestycja opiewa na 20 mln zł.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w NS

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu