Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/08/2019 - 15:25

Tapety natryskowe, rury w kotłowni… Komu zrobili remont w sądeckich szkołach

Kiedy uczniowie i nauczyciele zażywali przez dwa miesiące wypoczynku, niektóre szkoły w powiecie nowosądeckim zaroiły się od fachowców, bo samorząd sypnął groszem na remonty. Niektóre placówki wymieniały instancje, inne zabrały się za bieżące naprawy, jeszcze odnawiały sale lekcyjne.

W tym roku władze powiatu nowosądeckiego wydały na remonty w szkołach 230 tysięcy złotych. Co i gdzie udało się zrobić za tę kwotę?

W Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu zostały wymienione rury w kotłowni. Dokonano też bieżących napraw i konserwacji sprzętu oraz konserwacji systemu monitoringu. Wyremontowano też sekretariat. Kosztowało to ponad 12 tys. złotych.

Ogólniak w Grybowie blisko 7 tys. złotych wydał na tapety natryskowe na pierwszym i drugim piętrze. W Zespole Szkół w Marcinkowicach za 60 tys. złotych zrobili remont pomieszczenia na piętrze w budynku „pałacu”. Pieniądze zostały też wykorzystane na bieżące naprawy i konserwację sprzętu.

Czytaj też Kto odchodzi, kto zostaje? Dyrektorskie roszady w powiatowych szkołach  

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy została zrobiona konserwacja instalacji, bieżące naprawy i konserwacja sprzętu. Koszt to ponad 1,5 tys. złotych. Ekipy remontowe pracowały też w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, gdzie między innymi, wyremontowano instalację elektryczną, wymieniono oprawy oświetlenia w budynku przy ul. Daszyńskiego, wyremontowano warsztaty mechaniczne przy ul. Krakowskiej.

Przeprowadzono także remont sali gimnastycznej, szatni oraz zaplecza sali gimnastycznej przy ul. Batorego i korytarza w budynku przy ul. Batorego. Odnowiono także osiem sal lekcyjnych. Koszt to ponad 124 tys. złotych.

W Zespole Szkół w Łącku za blisko 4 tys. złotych udało się dokonać bieżących napraw i konserwacji sprzętu, konserwacji systemu alarmowego, naprawiono też samochód służbowy.  Na prace konserwacyjne wykorzystano też wakacje w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie, gdzie zostały też wyremontowane korytarze i sale lekcyjne, wymieniono okna w szatniach, a także dokonano renowacji parkietu w sali gimnastycznej. Na ten cel wydano ponad 46 tys. złotych.

Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej oprócz drobnych prac konserwacyjnych usunięto awarię sieci wodociągowej na co poszło 5 tys. złotych. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy pomalowano elewację budynku, zostały też ułożone płytki na schodach. Kosztowało to blisko 13 tysięcy złotych.  

Czytaj też Upał na koniec wakacji. Jak długo jeszcze żar poleje się z nieba 

Remonty odbyły się również w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat nowosądecki. Wydatkowano na nie blisko 170 tysięcy złotych. I tak, w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pomalowano gabinet, sekretariat i korytarz, dokonano naprawy i konserwacji sprzętu, w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie wyremontowano podłogę, w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu zostały zrobione łazienki w pokojach, wymieniono podłogi i pomalowano ściany , w Internacie ZS w Nawojowej wymieniono lampy, a także wymalowano łazienki i pokoje.

jagienka.michalik@sadeczanin.info

 Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog