Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
18/10/2018 - 09:45

Takie cudo stanie w Krynicy na miejscu kina Jaworzyna [ZDJĘCIA]

Wiemy już jak będzie wyglądało budowane w Krynicy-Zdroju centrum kongresowo-rozrywkowe. Inwestor i wykonawca prac na miejscu byłego Kina Jaworzyna w Krynicy, udostępnił wizualizacje mającego powstać w ciągu 18 miesięcy budynku.

Dawne Kino Jaworzyna od kilku lat stało puste. Budynek popadał w ruinę i obwieszony reklamami szpecił centrum miasta. Przyjezdni, podziwiający znajdujący się nieopodal pomnik Jana Kiepury, często pytali dlaczego ten teren nie jest zagospodarowany. Od lipca, prywatny inwestor prowadzi na tym miejscu prace. Budynek Kina Jaworzyna musiał zostać rozebrany, a na jego miejscu powstaje centrum kongresowo-rozrywkowe.

Inwestor właśnie udostępnił wizualizacje powstającego obiektu. Ma to być budynek o kubaturze 7 tys. metrów sześciennych, z salą konferencyjną na 1000 miejsc i dwupoziomowym parkingiem na 100 samochodów. Ma się tam znaleźć miejsce na mały hotel, galerię, będzie też przestrzeń poświęcona kulturze oraz część komercyjna i gastronomiczna.

-Krynica zyska nową atrakcję, która przyniesie także nowe miejsca pracy dla mieszkańców gminy- powiedział Dariusz Reśko - burmistrz Krynicy-Zdroju.

(KS) Wizualizacja UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu