Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
09/04/2019 - 20:55

Taki sklep to prawdziwa Europa! PSS "Społem" wyremontowała spożywczy w Lachu

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Nowym Sączu ma dziś wyjątkowy powód do świętowania. Punktualnie o godzinie 9. otwarto uroczyście – po gruntownej modernizacji - sklep nr 45 mieszczący się w budynku DH Lach przy ul. Grodzkiej 24 w Nowym Sączu. Wszyscy stali klienci sieci komentowali krótko acz treściwie: warto było czekać te półtora miesiąca!

Choć otwarcie wyremontowanego sklepu miało nastąpić o godzinie 9. już kwadrans wcześniej czekała na to spora grupa stałych klientów, która ciekawie zaglądała do środka przez szyby. – Ja robię tu zakupy od zawsze i trochę niewygodnie mi było szukać na czas remontu innego sklepu, ale dzisiaj powiem, że warto było czekać te półtorej miesiąca – mówiła do nas jedna z pań.

- Ja zawsze tu kupuję mąkę pełnoziarnistą pszenną graham, bo nigdzie indziej jej kupić nie można. Ta mąka ma zupełnie inny smak niż te zwykłe i bardzo liczę na to, że nadal będzie ją można tu kupić – śmiał się kolejny oczekujący klient.

O godzinie 9. prezes PSS „Społem” Witold Gajdosz przeciął tradycyjną wstęgę i powitał klientów zapraszając ich na zakupy. Klientom wyjątkowo przypadło do gustu nowe stoisko mięsne oraz wydzielone, chłodzone z warzywami. – To już jest naprawdę standard europejski. Jest jasno i przestronnie. Bardzo mi się podoba wyposażenie a i ceny, szczególnie te promocyjne, też są bardzo dobre. Mam nadzieję, że sklep utrzyma ten poziom z otwarcia na stałe – komentowała sądeczanka, która przyszła na zakupy z wnuczką.

Obie ze smakiem degustowały asortyment wędliniarski a dziewczynka wzięła też udział w okazjonalnym konkursie dla dzieci. Nagroda – piękna lalka i łakocie wyjątkowo jej przypadły do gustu. A konkursów było więcej i dla dzieci, i dla dorosłych. Dodatkowo każdy klient, który zrobił zakupy za min. 30 zł wychodził ze sklepu z upominkiem. Nie brakowało też chętnych do udziału w wojnie na paragony – paragon za min. 125 zł wystarczyło podpisać, podąć numer telefonu by wziąć udział w losowaniu markowych niespodzianek: odkurzacza, mikrofalówki, kompletu garnków, mikrofalówki i suszarki do włosów.

Prezes Witold Gajdosz nie krył satysfakcji z opinii klientów, które są przecież najlepszą reklamą dla firmy. Zagadnęliśmy go przy okazji o szczegóły metamorfozy placówki. – Tak jak wiosna budzi się do życia, tak Lach też się przebudził. W środku zmieniło się praktycznie wszystko. Na stoisku mięsno wędliniarskim jest dziewięciometrowa lada. Jest nowa posadzka, nowe oświetlenie, nowy sufit. Jest dedykowane stoisko owocowo - warzywne z atmosferą chłodzoną. Podpatrzyłem to rozwiązanie w innych sklepach i postanowiłem je przenieść na nasz grunt, bo teraz świeżość produktów to podstawa.

Jednocześnie Gajdosz po raz kolejny podkreśla, że kierowana przez niego sieć bazuje na lokalnych dostawcach. – Dbamy o nich, bo wiemy, że to jest dobre rzemiosło. Produkty naprawdę dobrej jakości jeśli chodzi o mięso, wędliny i nabiał. Współpracujemy z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Nowym Sączu, ze Spółdzielnia Mleczarską z Limanowej.

W sklepie nadal zatrudnienie na etacie ma kilkanaście osób, które tez skorzystały na modernizacji mając dziś do dyspozycji nowoczesne zaplecze socjalno sanitarne. – Mocno się staramy by standard jeśli chodzi o warunki pracy był u nas na najwyższym poziomie – podkreśla prezes. Cały remont PSS „Społem” sklepu przy Grodzkiej sfinansowało z własnych środków a od prezesa wiemy, że spółdzielnia już przymierza się do modernizacji, przebudowy kolejnego sklepu nr 41 przy ul. Krakowskiej.

Nowosądecki PSS „Społem” ma dziś 16 sklepów – 14 ogólnospożywczych, jeden sklep mięsny i jeden typowo przemysłowy o powierzchni 200 metrów zlokalizowany również w DH „Lach” przy Grodzkiej 24.

ES [email protected] Fot.: ES

Otwarcie zmodernizowanego sklepu w Lachu
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)