Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
19/05/2017 - 11:15

Tak stadion Sandecji wyglądać nie będzie!

Pojawiły się w internecie wizualizacje stadionu Sandecji Nowy Sącz po przebudowie. Okazuje się, że Urząd Miasta odcina się od sprawy. Zdjęcia nie mają nic wspólnego z przygotowywaną koncepcją przebudowy stadionu im. Ojca Stanisława Augustynka przy Kilińskiego.

Zobacz też: STAŁO SIĘ! SANDECJA JEST W EKSTRAKLASIE! Będzie wielka feta w Rynku!

- W związku z dzisiejszymi publikacjami w mediach oraz na portalach społecznościowych wizualizacji stadionu Sandecji Nowy Sącz informujemy, że nie ma ona nic wspólnego z obecnie przygotowywaną przebudową stadionu na potrzeby rozgrywek w Lotto Ekstraklasie. Przedstawiane grafiki prezentują starą koncepcję sprzed kilku lat, która była opracowywana według zupełnie innych wytycznych. W chwili obecnej trwają prace koncepcyjne nad przebudową stadionu przy ulicy Kilińskiego, a aktualna propozycja - zgodna z wymogami licencyjnymi Lotto Ekstraklasy - zostanie przedstawiona opinii publicznej do końca czerwca - brzmi oficjalny komunikat Urzędu Miasta w tej sprawie.

Sądeczanin.info otrzymał wizualizacje od Tomasza Boczarskiego, głównego specjalisty ds. zamówień publicznych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z zastrzeżeniem, że pochodzą sprzed kilku lat a nowa koncepcja może się od starej zdecydowanie różnić. Poprosiliśmy o nie, by rozwiać wszystkie wątpliwości kibiców: tak stadion wyglądać nie będzie.

O przebudowie stadionu i parkingach dla kibiców Sandecji zaplanowanej po awansie sądeckich piłkarzy do ekstraklasy donosiliśmy w publikacji Dla Sandecji z Ekstraklasy w pół roku stadion a dla kibiców parking!

Przy okazji.

W 2008 roku, z racji tego, że wymiary boisk piłkarskich miały różniły się wymiarami, FIFA podjęła decyzję o ujednoliceniu wymiarów. Oczywiście zapis dotyczył jedynie nowopowstających obiektów. Zgodnie z wytycznymi FIFA boisko piłkarskie powinno mieć wymiary: długość 105 metrów, szerokość 68 metrów. Ale na tym nie koniec wymogów. Długość pola karnego ustalono na 16,5 metra a szerokość na 40,32 metra. Wymiary pola bramkowego: długość 5,5 metra, szerokość na 18,32 metra.

ES [email protected] Fot.: MOSIR

Tak stadion Sandecji wyglądać nie będzie
Źródło: Tomasz Boczarski MOSiR


Dziękujemy za przesłanie błędu