Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
05/09/2018 - 11:20

Tak odstawili szkołę, że przyjechała ją zobaczyć sama minister edukacji

Nowoczesne klasy, hala sportowa a nawet sala fitness, tak wygląda nowa siedziba grybowskiego liceum. Inwestycja kosztowała dziewięć milionów złotych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała sama minister edukacji Anna Zalewska.

Uroczystość otwarcia nowej siedziby grybowskiego liceum odbyła się z wielką pompą. Najpierw była msza, po której budynek poświęcił Leszek Leszkiewicz, a potem przecięcia wstęgi i oglądanie nowych pomieszczeń. Wśród gości pojawiła się między innymi minister edukacji Anna Zalewska i Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty.

Czytaj też Liceum w Grybowie zmieni lokum. Przeniesie się do dawnego internatu zawodówki

Gospodarzem spotkania był starosta nowosądecki Marek Pławiak, bo inwestycję zrealizował powiatowy samorząd.

Czytaj Prawie przerobili stary internat na nową szkołę[ZDJĘCIA]

- To była wielka inwestycja - mówił starosta. - Cieszę się, że prace przebiegały sprawnie. Uczniowie już mogą korzystać z nowoczesnych klas, hali sportowej, sali fitness i wielu udogodnień. Przypomnę tylko, że LO w Grybowie jest jedną z najlepszych szkół w Małopolsce, a zdawalność matury sięga tu 99 procent!

- Jestem pod wrażaniem tego, w jaki sposób władze powiatu nowosądeckiego podchodzą do spraw edukacji – mówiła minister Anna Zalewska. – W wielu rejonach Polski szkoły są zamykane, a na Sądecczyźnie buduje się nowe obiekty dla uczniów. Jesteście przykładem dla całego kraju. Gratuluję!

Budowa i wyposażenie obiektu pochłonęło niemal 9 milionów złotych.

oprac. Jm, źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu