Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
07/02/2019 - 14:15

Ta niedziela jest handlowa? Głowa boli od tego sprawdzania

Odkąd weszły w życie zakazy handlu w niedzielę, są tacy, którzy gubią się w ustawowym harmonogramie. Handlowa niedziela czy nie handlowa? Jak będzie w tę najbliższą, 10 lutego?

W najbliższą niedzielę 10 lutego sklepy będą zamknięte. Ci, którzy nie zrobią zapasów w sobotę mogą się poratować zakupami na stacjach benzynowych, lub sklepach prowadzonych przez właścicieli. Otwarta będzie część galerii handlowych w miastach, gdzie mieszczą się restauracje, kawiarnie oraz cukiernie i piekarnie.

czytaj też Ludzie w Sączu boją się kupować mięso. Gdzie trafiło to świństwo z padłych krów 

Kolejna handlowa niedziela przypadnie za trzy tygodnie, 24 lutego.

Handlowe niedziele w 2019 roku są już bardziej uporządkowane. Można handlować tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

W pozostałe niedziele pocałujemy klamkę we wszystkich super- i hipermarketach, dyskontach i większości sklepów w centrach handlowych.  Otwarte będą tylko małe sklepy, jeśli ich właściciel lub dzierżawca sam stanie za ladą. Zakaz handlu nie dotyczy też cukierni, lodziarni, stacji paliw, kwiaciarni, sklepów z prasą i kawiarni.

czytaj też Co wykazała kontrola. Nalot służb na lokalne ubojnie i urzędowych weterynarzy  

Poza niedzielami zakaz handlu obowiązuje też w święta. W 2019 roku będzie 13 takich dni, a 10 z nich wypadnie w inne dni niż niedziele.

[email protected] fot.archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji



Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"