Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/09/2020 - 09:10

Ta część Nowego Sącza zmieni się nie do poznania. Co tu będzie? [ZDJĘCIA]

Jesienią tego roku ma ruszyć długo wyczekiwana budowa dworca przesiadkowego przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Miejska spółka MPK stara się właśnie o pozwolenie na budowę. Jeśli tylko go otrzyma to niezwłocznie będzie ogłaszany przetarg na to zadanie.

O budowie takiego centrum komunikacyjnego odciążającego sądecką starówkę mówiło się już w ubiegłym roku. Już wtedy padła propozycja, aby w miejscu, w którym obecnie jest miejski parking na trzydzieści aut oraz przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się busy lokalnych przewoźników, stworzyć w tym miejscu przestrzeń park and ride

Taki pomysł od początku popierają władze miasta.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zacznie się on urzeczywistniać.

Jak wyjaśnia Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu, właśnie trwają ostatnie prace nad dokumentacją potrzebną do przeprowadzenia tej inwestycji.

- W tej chwili staramy się o pozwolenie na budowę – mówi prezes Leszczyński.

Kiedy tylko wszystkim formalnościom stanie się zadość, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne niezwłocznie ogłosi przetarg na wykonawstwo tego zadania. Wykonawca będzie musiał między innymi dostarczyć kontenery i dostosować całą infrastrukturę.

Prezes spółki MPK Jerzy Leszczyński ma nadzieję, że prace rozpoczną się jesienią. Jednocześnie uspokaja kierowców, że prowadzone roboty nie będą kolidowały z ruchem drogowym na ul. Bulwar Narwiku.

- Skala budowy dworca przesiadkowego przy ul. Bulwar Narwiku będzie nieporównywalnie mniejsza od tej, jaka była w przypadku oddanego niedawno do użytku nowego dworca autobusowego MPK – mówi prezes Leszczyński. – Istniejący parking, na którym obecnie parkują samochody będzie musiał być trochę zmniejszony na poczet nowego małego dworca przesiadkowego.

Szef MPK przyznaje, że takie posuniecie będzie koniecznością, bo zostanie tam wybudowana cała infrastruktura nowego dworca, na którym będzie odbywał się ruch autobusów i busów prywatnych przewoźników.

Na nowym dworcu mają zatrzymywać się miejskie autobusy, które kończą swój kurs w rejonie sądeckiego szpitala, autobusy linii podmiejskich oraz busy prywatnych przewoźników. Ci ostatni będą musieli mieć podpisaną umowę z MPK na korzystanie z nowego dworca.

Dworzec ma w założeniu odciążyć nowosądecką starówkę, zaś kierowcy będą mogli zostawić w tym miejscu samochód i przesiąść się do autobusu komunikacji miejskiej.

Sam budynek składał się będzie z kontenerów. Będą tam między innymi toalety i kasa biletowa

Nieco więcej pracy wymagać będzie przebudowa istniejącego już parkingu, który obecnie liczy 30 miejsc postojowych. Pojawią się również trzy nowe wiaty przystankowe.

Budowa mini dworca będzie kosztować około pół miliona złotych. Pierwsi pasażerowie skorzystają z obiektu prawdopodobnie już na początku przyszłego roku. (i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM)

Nowy Sącz: ta część miasta zmieni się nie do poznania. Co tu będzie?
Jesienią tego roku ma ruszyć długo wyczekiwana budowa dworca przesiadkowego przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Miejska spółka MPK stara się właśnie o pozwolenie na budowę. Jeśli tylko go otrzyma to niezwłocznie będzie ogłaszany przetarg na to zadanie.


Dziękujemy za przesłanie błędu