Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
16/06/2023 - 06:20

Ta budowla wyrosła pod Nowym Sączem. Najlepsze inwestycja Subregionu Sądeckiego 2022 [ZDJĘCIA]

Która z inwestycji oddanych w 2022 roku do użytku na obszarze czterech powiatów Subregionu Sądeckiego: Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego zasługuje na wyróżnienie? Startujemy z nowym plebiscytem, który wyłoni dziesięć topowych przedsięwzięć. Czy szansę na wygraną ma budowa hali sportowej wraz ze strzelnicą przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach?

To największa inwestycja sportowa w historii powiatu nowosądeckiego. Hala jest nowoczesna i pełnowymiarowa, z zapleczem sportowym. Można w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykowej, nożnej, zaplanować rozgrywki w unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Obiekt jest przeznaczony dla uczniów szkół powiatowych, ale również dla mieszkańców i zespołów sportowych. Jest miejsce dla kibiców, ścianka wspinaczkowa, prysznice, szatnie i parking.

Czytaj też Niedaleko Nowego Sącza będzie nowy turystyczny hit. Poszły w ruch ciężkie maszyny [ZDJĘCIA]

W hali znajduje się również nowoczesna strzelnica na osiem stanowisk. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostały szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe.

Dodatkowo znajduje się tutaj strefa strzelnicy, w skład której wchodzą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Czytaj też Co z tą budową południowej obwodnicy Nowego Sącza i trzeciego mostu na Dunajcu. Są nowe, zaprawione goryczą, wiadomości 

Czytaj też czytaj też Ale powiększy się nasze sądeckie rowerowe eldorado! Już projektują kilometry nowych tras [MAPY] 

To pierwszy etap inwestycji. Obecnie budowana jest zewnętrzna część lekkoatletyczna. Znajdą się tutaj: boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, nowoczesne boisko do squasha, bieżnie, rzutnie, skocznia w dal i wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą, pełnowymiarowy basen na 25 metrów, w którym woda będzie podgrzewana.

Hala wybudowana przez firmę Piotr Gurgul z Limanowej została oddana do użytku w listopadzie 2022 roku. Inwestorem przedsięwzięcia jest powiat nowosądecki.

Czytaj też Najlepsze Inwestycje Subregionu Sądeckiego 2022. Wieża widokowa z mroczną tajemnicą [ZDJĘCIA]

***

Najlepszą Inwestycję Subregionu Sądeckiego 2022  wyłoni  kapituła konkursu. Zwycięzcę  poznamy już w niedzielę 18 czerwca2023 roku, podczas gali finałowej Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w Marcinkowicach.  ([email protected])

Hala sportowa wraz ze strzelnicą przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach?
To największa inwestycja sportowa w historii powiatu nowosądeckiego


Dziękujemy za przesłanie błędu