Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
26/06/2018 - 07:30

Szykują trasę dla rowerzystów i dla narciarzy nad Jeziorem Klimkowskim

Ta wiadomość ucieszy rowerzystów i narciarzy. Do końca tego roku nad Jeziorem Klimkowskim powstanie nowa ścieżka rekreacyjna o długości ponad 4 km. Wiosną, latem i jesienią będą mogli z niej korzystać miłośnicy spacerów i dwóch kółek, zimą stanie się wyjątkowo urokliwą trasą dla fanów biegania na nartach.

Nowy szlak zostanie wytyczony nad jeziorem na terenie dwóch gmin: Ropy i Uścia Gorlickiego. W ramach inwestycji, którą będzie realizował powiat gorlicki, zaplanowano nie tylko przygotowanie samej trasy, ale też stworzenie całej infrastruktury turystycznej – wygodnych ławek, tablic informacyjnych czy stojaków rowerowych.

Czytaj też Wybudowali im w Tyliczu dwa mosty naraz [ZDJĘCIA]  

Koszt przedsięwzięcia to blisko 4 mln złotych, z czego 3 mln stanowi unijne dofinansowanie.  Wytyczenie trasy nad Jeziorem Klimkówka to niejedyna inwestycja, która ma przyciągnąć turystów. Gmina Sękowa buduje park rekreacji rodzinnej na Magurze Małastowskiej i trasę narciarstwa biegowego w Krzywej. Ta inwestycja, która kosztuje ponad 2 miliony złotych, zakończy się w połowie przyszłego roku.

Czytaj też „Sądeczanki” nie ma, a oni za 30 milionów zrobili połączenie A4 ze Słowacją 

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)