Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
28/01/2022 - 21:20

Szybują ceny materiałów budowlanych a Blachotrapez bije rekordy sprzedaży

Podczas gdy branża budowlana stawia czoło dynamicznym wzrostom cen materiałów budowlanych, firma Blachotrapez - czołowym producent pokryć dachowych i elewacyjnych - bije kolejne rekordy obrotów.
Blachotrapez
Według przewidywań ekspertów, koszty budowy domu i mieszkania będą w 2022 roku rekordowo wysokie. Popularne materiały budowlane zdrożały średnio o ok. 24 procent. Inwestorzy mają utrudnione zadanie pod kątem zakładania kosztów budowy w swoich projektach. Firma Balochotrapez wychodzi im naprzeciw z akcją "Zamów dach teraz – odbierz wiosną 2022".
 
- Blachotrapez należy do czołowych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. Spółka powstała w 1995 roku, jednak początki działalności firmy sięgają przełomu lat 60. i 70, które są nierozerwalnie związane z osobą Jana Luberdy. W roku 1969 powstała firma dekarska założona przez Jana i Teresę Luberdów - tak firma opisuje swoją historię. - Wykonując krycie dachów, montaż rynien i obróbek wykonywanych we własnym warsztacie firma nieustannie rozwijała się powiększając liczbę zatrudnionych pracowników.
 
Obecnie Grupa Blachotrapez posiada 6 technologicznie zaawansowanych hal produkcyjnych, gdzie powstają produkty firmy dostępne w ponad 400 punktach sprzedaży w Polsce i ponad 200 w Europie.
W 2021 r. do Grupy Blachotrapez dołącza marka Revolt Energy, która nie tylko debiutuje na rynku jako dostawca instalacji fotowoltaicznych, ale wyznaczana nowy standard w branży OZE. Popularność zyskała innowacyjna usługa Dach Kompletny, a w ofercie firmy znajdują się: fotowoltaika, pomy ciepła, magazyny energii, farmy fotowoltaiczne.

Jak informuje firma - Ambasadorami marki zostają Kamil Glik oraz Anna Tybor – pierwsza kobieta na świecie, która zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu bez użycia dodatkowego tlenu i zjechała ze szczytu na nartach. 
 
Dla firmy z Rabki wspieranie sportu i polskich sportowców to ważny element koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu - podkreśla Blachotrapez na swojej stronie internetowej. - Rozbudowując szerokie portfolio działalności na poziomie sponsoringu sportowego firma wsparła Polską Reprezentację w Skokach Narciarskich zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ambasadorem marki został Skoczek Reprezentacji Polski Kamil Stoch, czterokrotny olimpijczyk, indywidualny mistrz olimpijski oraz mistrz świata.
 
Blachotrapez na przestrzeni 50 lat działalności przeszedł drogę od prywatnego przedsiębiorstwa okresu transformacji do międzynarodowej korporacji. Jak firma określiła swoją misję, jej naturalnym celem i kierunkiem rozwoju jest rozszerzanie zasięgu na kolejne rynki, ale także systematyczne wzmacnianie pozycji m.in. poprzez rozbudowę portfolio, nowe segmenty oferty czy inwestycje. Strategia ta przynosi oczekiwane rezultaty.
 
W czym zatem tkwi tajemnica sukcesu giganta z Rabki? 
 
Jak mówi Rafał Michalski, CEO Grupy Blachotrapez w wywiadzie dla Puls Biznesu - Szybko pojęliśmy, że to właśnie jakość, której jesteśmy niejako strażnikiem na rynku, stanowi o sukcesie. Klient świadomy to klient wymagający. Wspieramy konsumentów w czasach wyraźnych potrzeb i sprecyzowanych oczekiwań.
 
Blachotrapez oferuje najdłuższą na rynku gwarancję trwałości na pokrycia dachowe, co daje mu ogromną przewagę konkurencyjną. W duchu jakości i odpowiedzialności, dzięki długotrwałym badaniom i inwestycjom w nowoczesne linie technologiczne, firma polepsza ofertę produktową. Jak podkreśla załoga, nawet najbardziej dopracowany w szczegółach produkt nie odniesie sukcesu sprzedażowego, jeśli nie będzie odpowiedzią na potrzeby klientów – czytamy w Pulsie Biznesu.
 
– Tworząc pokrycia dachowe, nie produkujemy kolejnego asortymentu do zapchania półek. Tworzymy wartość wyrażoną w bezpieczeństwie jakości i poszanowaniu pracy dekarza – podkreśla w wywiadzie Rafał Michalski.
 
Troska o jakość produktów i świadczonych usług procentuje. Podczas uroczystej gali XV edycji Superbrands firma Blachotrapez została wyróżniona tytułem „Superbrands 2021” za stabilną pozycję rynkową, innowacyjność, najwyższą jakość produktów i usług. Już po raz piętnasty statuetkami nagrodzono najsilniejsze marki konsumenckie i biznesowe na polskim rynku. O ich przyznaniu decydują nie tylko eksperci, ale i konsumenci.  
 
Firma jest również Świetnym Miejscem Pracy - dwukrotnie już otrzymała prestiżowy Certyfikat Great Place to Work.  - Jednym z kluczowych założeń leżących u podstaw naszej firmy jest przekonanie, że jej sukces oraz przyszły rozwój zależą od kompetencji, doświadczenia i zaangażowania pracowników – podkreśla Prezes Grupy Blachotrapez.

– Naszych pracowników traktujemy przede wszystkim jak partnerów w biznesie. (…) Może to co powiem jest niepopularne, ale według mnie sukces firmy mierzy się nie tylko wynikami finansowymi, ale przede wszystkim zadowoleniem pracowników.

Gdyby nie oni, to nie bylibyśmy dziś najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwem w szeroko pojętej branży pokryć dachowych, a w konsekwencji nie moglibyśmy świętować przekroczenia magicznej granicy 1 miliarda przychodów ze sprzedaży – podkreśla prezes. (Jolanta Plata-Kluza) Fot. Pexels


Dziękujemy za przesłanie błędu