Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
05/02/2022 - 17:40

Szybko idzie budowa giantycznego centrum sportu rzut beretem od Sącza [ZDJĘCIA]

Niecały rok temu były tu tylko fundamenty. Nowoczesna, ogromna hala w Marcinkowicach, która jest częścią największej w powiecie sportowej inwestycji ma już dach. Cały kompleks z boiskami i bieżniami zajmie trzy hektary. Budowa idzie w ekspresowym tempie.

- Kompleks sportowy w Marcinkowicach  stanie się spełnieniem marzeń mieszkańców… Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia. Miasto postawiło na  budowę piłkarskiego stadionu, ale  bieżni czy miejsc do lekkiej atletyki nie ma i jak  na razie nie będzie. Wszyscy czekają na zakończenie realizowanej przez powiatowy samorząd inwestycji, która idzie w ekspresowym tempie.

Czytaj też Zakonnice zbudują klasztor za sądecką miedzą.To może być hit dla… niewierzących 

Jeszcze niecały rok temu były tu tylko zwały ziemi, kilka miesięcy temu tylko gołe mury ogromnej hali, która jest częścią kompleksu na trzech hektarach. Hala ma już dach, teraz fachowcy pracują wewnątrz budynku.Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem zapewnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Obecnie trwają roboty wykończeniowe w części socjalnej. Niebawem będzie montowane wyposażenie w sportowej części budynku, robiona elewacja zewnętrzna oraz zagospodarowanie terenu. Podjęliśmy także decyzję o zmianie lokalizacji przystanku autobusowego przy drodze powiatowej w pobliżu obiektu.  To koszt 150 tysięcy złotych. Warto jednak wydać te pieniądze, aby zapewnić bezpieczeństwo tym, które będą korzystali z hali.

Czytaj też Będzie kaucja w sklepach za szklane i plastikowe butelki. Na jakiej zasadzie?

Pełnowymiarowa hala,  w której mogłyby się odbywać nawet mistrzostwa Europy w piłce nożnej halowej, siatkowej i ręcznej,  została zaprojektowana z rozmachem. To dwie nachodzące na siebie bryły. Większa z nich to hala z widownią na blisko dwieście osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze ,w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie i pomieszczenie magazynowe. Na zewnętrznej ścianie hali  zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

W podziemiach budowli  będzie strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą. Obok powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu z odkrytym basenem. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni kulą, młotem i dyskiem.

Czytaj też Płaskoziemcy ekologiczni” szturmują sejmik? Były wicemarszałek bije na alarm 

Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Wszystko ma być gotowe na koniec czerwca tego roku. ([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Saczu

.  

Budowa na hektarach pod Sączem. Czegoś takiego jeszcze nie było
- Kompleks sportowy w Marcinkowicach stanie się spełnieniem marzeń mieszkańców… Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia


Dziękujemy za przesłanie błędu