Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
13/02/2024 - 09:25

Szkło, beton, nowoczesny design. Otworzyli to pod Nowym Sączem. Wewnątrz jest totalny zawrót głowy [WIDEO][ZDJĘCIA]

Sala kinowo-teatralna na blisko trzysta miejsc, szkoła muzyczna, biblioteka, świetlica, sale dla orkiestry dętej i regionalnych zespołów, to wszystko w jednym supernowoczesnym budynku. Tak wygląda Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku, które właśnie otworzyło swoje podwoje. Takiej budowli na miarę dwudziestego pierwszego wieku , która wyrosła w centrum sądeckiej wsi, może pozazdrościć niejedno miasto.

Czegoś takiego w gminie jeszcze nie było

To ma być uporządkowanie  przestrzeni regionalnej, kulturalnej i społecznej. Będzie się tam mieścić to wszystko nad czym trzyma pieczę gminny ośrodek kultury. 

Czytaj też Inwestycja gigant pod Nowym Sączem. Budują to za 780 milionów złotych [ZDJĘCIA] 

Aż cztery kondygnacje

Konstrukcja budowli opiera się na czterech kondygnacjach – w tym jednej podziemnej, gdzie znajdą się szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także w pomieszczenia techniczne.

Na parterze mieści się informacja turystyczna, kawiarnia, sala wystawiennicza, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediateka. Pierwsze piętro zajmują pomieszczenia domu kultury, drugie, sale lekcyjne szkoły muzycznej. Wnętrze nowoczesnej budowli można podziwiać na filmiku na Fcebooku.

Czytaj te z Wielkie inwestycje nad Jeziorem Rożnowskim. Co buduje znany sądecki biznesmen w Gródku Nad Dunajcem  

Łąckie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej  wyrosło obok hali widowiskowo-sportowej. Kilkadziesiąt metrów wyżej znajduje się amfiteatr na Jeżowej, jest też dużo miejsca do parkowania.

Czytaj  też Dlaczego? Galeria Sandecja przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu poszła pod młotek  

Czytaj też Nowy most pod  Nowym Sączem już gotowy

W owoczesnym obiekcie będzie można organizować  sztandarowe imprezy, takie jak Święto Kwitnącej Jabłoni czy Owocobrania, ale różne przedsięwzięcia, o szerszym ponadregionalnym charakterze. Pole do popisu jest bardzo szerokie.  Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln złotych. ([email protected]) fot. UG Łącko

Tak wygląda Centrum Kultury w Łącku
Kosz inwestycji to 31 milionów złotych


Dziękujemy za przesłanie błędu