Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
16/12/2020 - 09:50

Świeży pstrąg czeka na Ciebie w sądeckiej hodowli Polskiego Związku Wędkarskiego

Działalność Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu to nie tylko ochrona wód, spędzanie czasu nad woda i łowienie ryb. Dużą częścią działalności jest także hodowla ryb na zarybienie użytkowanych wód oraz hodowla ryb konsumpcyjnych. To właśnie te ostatnie cieszą się w okresie przedświątecznym największa popularnością i goszczą co roku na wigilijnych stołach sądeczan. Są to przede wszystkim pstrągi tęczowe, które ze względu na walory smakowe wypierają karpie.

Fot. Polski Związek Wędkarski

Hodowlę ryb prowadzimy na czterech specjalistycznych ośrodkach zarybieniowych w Nowym Sączu Zawadzie, Rożnowie, Mszanie Dolnej i Łopusznej. Droga ryby na stół zaczyna się prawie dwa lata wcześniej, gdzie jako pojedyncze ziarenka ikry pielęgnowane są przez pracowników na halach wylęgarni. Po wykluciu się, ryby już tylko rosną w stawach przez okres około 18 miesięcy aż do osiągnięcia rozmiaru 350-500 gram. To właśnie taki rozmiar ryby jest najbardziej ceniony przez sądeckich konsumentów i najczęściej znajduje się na świątecznych stołach.

Na uwagę zasługuje fakt, że produkcja ryby konsumpcyjnej w naszych ośrodkach nastawiona jest na jakość, nie na ilość. Ryby w stawach nie są przegęszczone ani tuczone intensywnie. Hodowle ryb są pod stałym nadzorem Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej oraz pod nadzorem lekarza weterynarii – ichtiopatologa. Dzięki temu udaje nam się unikać stosowania antybiotyków, a ryby przed sprzedażą nie są transportowane ani przetrzymywane w złych warunkach. Przed sprzedażą ryby czekają przygotowane w świeżej, czystej i przepływającej wodzie. Dzięki czemu produkt oferowany konsumentom jest naprawdę najwyższej jakości.

W okresie przedświątecznym mamy pełne ręce roboty, gdyż klienci dobijają się do nas praktycznie przez całą dobę. Często pierwsze ryby sprzedawane są już o czwartej rano a ostatnie późnym wieczorem! To bardzo duży wysiłek jednak wartością dodaną jest świadomość, że sprzedane przez nas ryby nie są męczone w sklepowych basenach bez tlenu ani transportowane w foliowych reklamówkach.

Zapewniamy profesjonalną obsługę z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.
Zapraszamy do zakupu ryb z naszej hodowli. Ryby dostępne są w poniższych lokalizacjach. Posiadamy specjalistyczny transport, więc jest możliwość dowozu żywych pstrągów. 

  • Ośrodek Zarybieniowy Nowy Sącz Zawada, ul. Piłsudskiego 7 (naprzeciw firmy DAKO) nr tel. 728 315 589
  • Ośrodek Zarybieniowy w Rożnowie, Rożnów 326 (przy zaporze) nr tel. 728 315 884
  • Ośrodek Zarybieniowy w Łopusznej, ul. Gorczańska 102 nr tel. 728 315 582

Pstrągi tęczowe - ulubione ryby sądeczan
Pstrągi tęczowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i to najczęściej one goszczą co roku na wigilijnych stołach sądeczan. Swoimi walorami smakowymi wypierają nawet karpie. Sądeczanie najchętniej wybierają pstrągi ważące od 350 do 500 gram.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu